Mart 20, 2024

Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme: Yeni Zaman Çizelgesi Açıklandı, XRP Nasıl Etkilenecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki uzun süredir devam eden hukuki mücadele, yeni bir mahkeme belgesiyle daha ilerledi. Son gelişmeye göre, her iki taraf da yaklaşan anlaşma seçeneklerine dair mühürlü brifing belgeleri için ortak bir taslak hazırladı.

Ripple ve SEC Ortak Teklif Sunuyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere dolaylı olarak ifade edilen ortak teklif, gerekli düzenlemeleri zamanında yaparak halkın hızlı bir şekilde özetlere erişimini amaçlamaktadır.

22 Mart 2024’te ABD SEC, açılış çözümleriyle ilgili özet ve destekleyici beyanları ve sergileri sunacak, ancak belgeler mühürlü olacak. Taraflar, 25 Mart’a kadar her bir tarafın ve üçüncü tarafların talep ettiği düzenlemeleri belirlemek üzere bir araya gelecek ve müzakere edecekler.

26 Mart’ta komisyon, özeti kamuya açık, düzenlenmiş bir versiyonu olarak dosyalayacak, ancak bunun öncesinde talep edilen geçici düzenlemelerin yapılması gerekecek. SEC ayrıca XRP davasında Gizli veya Çok Gizli olarak işaretlenmemiş destekleyici sergilerden herhangi birini dosyalayacak.

Ripple, 22 Nisan’da muhalefet özetini ve diğer destekleyici materyalleri kamuya açık, düzenlenmiş bir versiyonu olarak sunacak. Ancak, bu belgelerin SEC tarafından Gizli veya Çok Gizli olarak işaretlenmiş herhangi bir materyale atıfta bulunup bulunmayacağına bağlı olacaktır.

Belgede, Ripple’ın muhalefet özeti ve materyallerinin herhangi bir Gizli materyal içeriyorsa, sanıkların 22 Nisan’da özeti ve materyalleri mühürlü olarak sunacakları belirtilmiştir. Sonrasında, taraflar 23 Nisan’da düzenlemeleri belirlemek üzere bir araya gelecek ve müzakere edecekler. Ertesi gün Ripple, muhalefet özetini düzenlemelerle birlikte kamuya açık, düzenlenmiş bir versiyon olarak sunacak.

XRP Davası Mayıs Ayında Devam Edecek

Nisan ayındaki tüm yasal prosedürlerin ardından, yasal teslimat mücadelesi Mayıs ayında da devam edecek. SEC, cevap özetini 6 Mayıs’ta mühürlü olarak sunacak. Ertesi gün taraflar, cevap metni için düzenlemeleri belirlemek üzere bir araya gelecekler.

Komisyon, 8 Mayıs’ta cevabın kamuya açık, düzenlenmiş bir versiyonunu sunacak. Ancak 13 Mayıs’a kadar taraflar ve üçüncü taraflar, tüm materyallerin mühürlenmesi için toplu mektup dilekçeleri sunacaklar. Bu, çözüm yollarıyla ilgili brifingle ilgilidir.

Raporda, 20 Mayıs’ta tarafların ve üçüncü tarafların önceki dosyalara karşı mektup özetleri sunacakları belirtilmiştir.

Davanın zaman çizelgesi, XRP davasının birkaç ay daha uzayabileceğini gösterirken, kripto topluluğu yakın zamanda bir sonuç bekliyor. Ripple’ın XRP fiyatı, devam eden yasal karmaşalar nedeniyle gerilemeye devam ediyor. XRP fiyatı, son 7 günde %15 oranında düşüş yaşadı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?