Ripple ve SEC Davasında Uzman Keşfi Konusunda Gelişme Yaşandı! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

0
Ripple ve SEC Davasında Uzman Keşfi Konusunda Gelişme Yaşandı! Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Ripple ve SEC arasında süren dava, ABD’de koranavirüs’ün artan Omicron varyantı nedeniyle bir ay geriye itilecek. Bu durum, Fox Business’ta çalışan bir gazeteci olan Eleanor Terrett’in bir tweet’inde ortaya çıktı.

Eleanor, “Ripple ve SEC arasındaki davasındaki uzman keşfi son tarihi, Omicron varyantının hızla yayılması nedeniyle bir ay geriye itilecek. Davaya yakın bir kaynak @FoxBusiness’a bu yeni hareketi özetleyen bir mektup, yarın erken saatlerde mahkemeye sunulacağını belirtti.

SEC ve Ripple Davası

Ayrıntılara girmeden önce, Ripple ve SEC arasındaki durumun tam olarak ne olduğunu bilmeniz oldukça önemli. SEC, 22 Aralık 2020’de Ripple Labs ve iki yöneticisine karşı dava açmıştı. SEC, Tipple’ın kripto para birimi XRP’lerini, SEC’e kaydettirmeden menkul kıymet olarak 1,3 milyar dolarlık işlem yaptığını iddia ediyor. Ripple ve diğer taraflar o zamandan beri SEC’in değerlendirmesinde önyargılı olduğu iddialarıyla, iaddianameye karşı çıktı.

SEC’in gazabına uğrayan şirketlerin çoğu, genellikle taleplere boyun eğdi ve bir uzlaşmaya gitti. Ancak, Ripple konuyu hiç de kestirip atmıyor ve davayı mantıklı sonucuna götürmeye kararlı.

Ripple’ın suçlamaları

Ripple, SEC’i önyargılı olmakla suçluyor ve “güvenlik” tanımını sanal para birimlerine uyguluyor. Bunun doğru olduğu kanıtlanırsa, davalarının güvenilirliği bir yana, komisyonun yetkisini de zayıflatacaktır.

SEC düzenlemeleri uyarınca, menkul kıymetler komisyona kaydedilmek zorunda ve belirli mali tablolar kamuya açıklanmalıdır. Amaç, dolandırıcılığı ortadan kaldırmak ve yatırımcıların hisselerini korumaktır.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın