Mart 4, 2024

Ripple ve SEC Davasında Sırada Ne Var: XRP Avukatı Tahminini Açıkladı!

XRP yanlısı avukat Bill Morgan, X forumunda yaptığı son görüşmede, Ripple Labs ile SEC arasındaki devam eden yasal mücadeleye ilişkin detaylı bilgiler paylaştı. Ayrıca, son yapılan Coinbase duruşmasının davaya etkisi hakkındaki endişeleri de ele aldı.

XRP Avukatı Ripple Vs SEC Davası Hakkında Bilgi Verdi

Morgan, X kullanıcılarına en son Coinbase vs SEC kararının Ripple davası üzerinde “tarafsız” bir etkiye sahip olacağı konusunda güvence verdi. Morgan, “Bu, XRP‘yi içermeyen çeşitli kriptoların ikincil piyasa satışlarıyla ilgili bir varsayılan karardı.” şeklinde belirtti.

Buna ek olarak Morgan, temerrüt kararlarının doğası hakkında ayrıntılı bilgi vererek, tartışmalı argümanların ve kanıtların bulunmaması nedeniyle sınırlı emsal değerlerini vurguladı. “Temerrüt kararları, karşı taraf savunma yapmadığında verilen kararlardır… Emsal değeri düşüktür.” şeklinde belirtti.

Yargıç Torres’in XRP’nin güvenlik statüsüne ilişkin kararı sorulduğunda Morgan, kullanıcıları özet yargı kararının “XRP Token” başlıklı bölümünde ayrıntılı olarak açıklanan 14. ve 15. sayfalarına yönlendirdi. Ayrıca, “Bu açık bir muhakeme ve Yargıcın bize verdiği açıklığa ekleme yapamam” şeklinde belirtti.

Morgan, potansiyel temyizler ve bunların etkilerine ilişkin olarak, SEC’in XRP‘nin bir menkul kıymet olmadığını kabul ettiğine dikkat çekti. Ayrıca, “Temyizde tamamen başarılı olunsa bile, bu sadece Ripple’ın programatik satışlarını etkileyecek… ve diğer ikincil piyasa satışlarını kapsamayacak” şeklinde belirtti.

Borsa boyunca Morgan, kullanıcılarla etkileşime girerek eleştirileri ele aldı. Karmaşık yasal nüansları açıklığa kavuşturmak için ayrıntılı açıklamalar yaptı. Ripple vs SEC davası ilerledikçe, Bill Morgan davanın gelecekteki gidişatına ilişkin anlayışlı analizler ve tahminler sunmaya devam ediyor.

Coinbase CLO’nun Son Karara İlişkin Değerlendirmesi

Coinbase ve SEC arasındaki yasal savaşın ortasında, Coinbase’in CLO’su Paul Grewal son temerrüt kararını değerlendirdi. “Bütün mesele davalının ortaya çıkmamış olması… Yani yargıç kelimenin tam anlamıyla bir tarafta SEC’e sahipken diğer tarafta kimse yok.” şeklinde belirtti.

Ayrıca, davalının yokluğunun tek taraflı kararlara yol açtığı bu tür davalardaki dengesizlik konusundaki endişelerini dile getirdi. Coinbase CLO ayrıca, hakimin yalnızca SEC argümanlarına güvendiğini vurgulayarak, “Hakim kelimenin tam anlamıyla bir tarafta SEC’e sahip ve diğer tarafta kimse yok” şeklinde dile getirdi.

Ayrıca, hakimin amicus özetleri veya çelişkili belgeler gibi herhangi bir karşıt bakış açısını dikkate almadığını da belirtti. Grewal, temerrüt kararlarının gelecekteki davalarda emsal veya ikna edici bir değerinin olmadığını ileri sürdü. Grewal, “Emsal ya da ikna olarak hiçbir değeri yoktur” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?