Mart 14, 2024

Ripple ve SEC Davasında Kritik Gelişme: Yeni Tarihler Belli Oldu!


Ripple Labs Inc. ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden dava, çözüm brifingleri için gözden geçirilmiş son tarihlerle yeniden gündeme geldi.

Davanın avukatlardan James K. Filan, X’e yaptığı açıklamada güncellenen takvimi özetledi. Filan, SEC’in açılış özeti 22 Mart’ta, Ripple’ın itiraz özeti 22 Nisan’da ve SEC’in cevap özeti 6 Mayıs’ta sunulacak.

Şubat ayında Ripple, çözümlerle ilgili keşif için bir haftalık uzatma talebinde bulunmuş ve son tarihi 12 Şubat’tan 20 Şubat’a taşımıştı. Bu talep, şikayet sonrası keşfin uygunluğuna ilişkin bir anlaşmazlığın Yargıç Sarah Netburn tarafından SEC’in lehine çözülmesinin ardından geldi ve Ripple’a önemli miktarda belge üretmek için bir haftalık dar bir aralık bıraktı. Süre uzatımı mahkeme tarafından kabul edildi.

7 Şubat’ta Sulh Yargıcı Sarah Netburn süre uzatımına ilişkin bir mektup talebini kabul etti.

Bunu takiben, 27 Şubat 2024 tarihinde SEC, Jorge G. Tenreiro aracılığıyla Yargıç Analisa Torres’e bir dilekçe sunarak çözüm yollarıyla ilgili brifing sunmak için bir süre daha uzatılmasını talep etti.

Düzenleyici kurum, bu tür bir brifingin tamamlanması için toplam bir haftalık bir uzatma istiyordu. Bu talep, Ripple’a keşif için verilen uzatmanın ardından, yeni üretilen belgeleri gözden geçirmek ve çözümlerle ilgili brifingi tamamlamak için gereken zamanı karşılamayı amaçlıyordu.

SEC’in süre uzatımı talebi Mart ayı başında kabul edildi.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?