Ripple ve SEC Arasındaki Dava, Ne Zaman Sonlanacak? Ünlü Avukat Jeremy Hogan Açıkladı!

Orlando (ABD) hukuk bürosu Hogan & Hogan’dan Jeremy Hogan, yeni bir YouTube videosunda, 22 Şubat’ta gerçekleşecek Ripple davasının duruşma öncesi konferansı ve bundan sonraki süreç hakkında değerlendirme yaptı. Avukatın belirttiği gibi, görüşme federal mahkemede standart bir ilk duruşmadır.

Görüşmeye her iki taraftan da sadece bir avukatın katıldığı bir telefon duruşmasıdır. Duruşmanın amacı, davanın zaman çizelgesi üzerinde anlaşmaya varmaktır. Ripple ve SEC’in, 15 Şubat’a kadar önerilen bir “Vaka Yönetimi Emri” sunması gerekiyor. Dolayısıyla, Hogan’ın da belirttiği gibi “yaklaşık on gün daha zaman çerçevesini görmeyeceğiz”.

Hogan’ın videoda belirttiği gibi, mesleki deneyimine dayalı olarak her bir son teslim tarihinin ne kadar süreceğini tahmin edebiliyor. İlk önemli tarih, “keşif son tarihi” dir (discovery deadline). Bu son tarih, davayı ileri taşımak ve her iki tarafın da nihai yargılamaya zamanında hazırlanması amacıyla gerekli belgeleri/bilgileri toplamasını sağlamak için belirlenir. Bu süre içinde her iki taraf da karşı tarafa soru sorabilir ve karşı taraftan belge isteyebilir.

Hogan, “SEC, ICO, satış malzemeleri vb. ile ilgili olarak Ripple‘da belge arayacak” ifadelerini kullandı. Hogan’a göre bu aşama Eylül ayı civarında 8 ila 9 ay içinde tamamlanabilir. Bundan sonra, her iki tarafın avukatları, başarı şansının ne olduğunu değerlendirecek:

“Avukatlar, kanıtlara bakar ve kazanma olasılıklarının ne kadar yüksek olduğuna dair hukuki sonuçlara varır ve bu sonuca dayanarak bir çözüm teklifine yaklaşırlar. O zamana kadar tahminlere dayanarak karar veriyor olacaksınız ve bu milyar dolarlık bir mesele”

Ancak ilk uzlaşma senaryosu bundan önce gerçekleşebilir. Buna göre, yeni SEC Başkanı Gary Gensler’in ilk birkaç ay içinde hızlı bir çözüm arayışına girebilir “çünkü bu bir dereceye kadar önceki yönetim tarafından başlatılan bir savaştı ve SEC’in yeni başkanı bunun doğru olmadığına karar verebilir.”

Bunun yanında, diğer bir senaryo, keşif aşamasından sonra, her iki tarafın da gücünü anladığı zaman gerçekleşebilir. Hogan’ın açıkladığı gibi, o sırada bir uzlaşma anlaşmasına varmaya çalışmak için taraflarla birlikte çalışan üçüncü taraf bir avukat ile arabuluculuk da olacak. Bu, bir anlaşmaya varılma olasılığının en yüksek olduğu zaman:

“Arabuluculuk çoğu zaman işe yarar, bu nedenle Federal Mahkemeler her dava için bunu GEREKTİRİR. Ripple davası, tarafların bir çözüm bulmaya çalışacakları ve davanın büyük olasılıkla çözüleceği tam günlük bir arabuluculuğa sahip olacak.”

Hogan, açıklamasına şaka yollu bir şekilde ekleme yaparak, “Vaka Yönetimi Emri çıktığında ve planlanmış bir arabuluculuk olduğunda, arabuluculuktan bir gün önce birkaç XRP daha almak isteyebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Arabuluculuk da bir uzlaşma sağlamazsa, süreç, “olumlu bir önergenin” son tarihi olan Ekim 2021’e kadar uzayabilir. Hogan’ın belirttiği gibi, dava daha sonra 2021’in sonlarında olabilecek bir “özet karar” ile karara bağlanabilir.

Hogan’a göre son olası senaryo, davanın özet yargılamayla devam etmesi ve kaybeden tarafın 2. devre için başvuruda bulunması. Daha sonra, uygun mahkemenin ihbarından elden çıkarmaya kadar geçen ortalama süre 10.6 ay olduğundan, dava 2023’ün başlarına kadar uzayabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.