Ripple ve MoneyGram Yollarını Ayırdı: Ortaklık Resmen Sona Erdi!

0

Blockchain şirketi Ripple, yaptığı duyuruya göre MoneyGram ile çok konuşulan ortaklığını sonlandırdı:

“Kısa sürede ulaştığımız başarıdan ve bu türünün ilk örneği olan ürünü pazara sunmada elde ettiğimiz etkiden gurur duyuyoruz. RippleNet ve ODL aracılığıyla, birlikte milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirdik. Gelecekte ilişkimizi yeniden gözden geçirmeye kararlıyız. Hâlâ dijital varlıkların ve Blockchain teknolojisinin küresel ödemelerdeki statükoyu dünya çapındaki milyarlarca tüketicinin yararına değiştirme vadine inanıyoruz.”

MoneyGram, blockchain şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından geçen ay Ripple için ticareti askıya aldı, ancak her aralarında çok yıllı bir sözleşme olduğu için tarafların işbirliğine devam etmesi bekleniyordu.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere Ripple, resmi olarak sona eren ortaklığın hala gelecekte yeniden gündeme gelebileceğini iddia ediyor. CEO Brad Garlinghouse belirttiği üzere, iki şirketin karşılaştığı yasal zorluklar, ortaklığın sona ermesinin temel nedeni gibi görünüyor. Garlinghouse tweet’inde, şirketinin ve MoneyGram’ın neler başardığını şöyle ifade etti:

“ABD’de net bir kripto para düzenlemesi olmaması, ülke içerisinde yer alan şirket için suyu bulandırırken,  Ripple ve MGI’nin birlikte başarılı olduklarını inkar etmek mümkün değil. ODL w/XRP aracılığıyla sınırların ötesine milyarlarca dolar gönderildi ve yerleştirildi.” 

Ripple ile olan ortaklığını Haziran 2019’da ilk kez duyurduktan sonra XRP, MoneyGram’ın çoğu sınır ötesi ödeme koridorunda ODL işlemlerinin %10-20’sini oluşturdu. Aslında Ripple, geçen mali yıl içinde MoneyGram’a 41 milyon dolar’ın üzerinde “Pazar Geliştirme Ücreti” ödedi. Bununla birlikte, şirketin Ripple tarafından kendilerine ödenen tüm XRP’leri alır almaz sattıkları yönünde bir iddia olduğunu belirtmekte fayda var. 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın