Şubat 9, 2020

Ripple ve Coinbase, Kripto Dostu Politikalar için ABD Düzenleyicilerine Tavsiyede bulunacak


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:42

Coinbase ve Ripple’dan iki yönetici tarafından yönetilen Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubu, Kripto Dostu Politikalar için ABD Düzenleyicilerine danışmanlık yapıyor. Grup, kripto endüstrisinin karşılaştığı belirli sorunları ve potansiyel düzenlemeleri inceleyecek. Dahası, grup ABD’deki eyalet bazındaki düzenlemeleri de içeriyor.

Yeni gruba, Ripple’ın küresel kurumsal pazarlarının başı Breanne Madigan ve Coinbase’in üst düzey yöneticisi Rachel Nelson başkanlık ediyor. Grup ABD’deki düzenlemeler konusunda çalışmaları yapacak ve düzenlemeler hakkında tavsiyelerde bulunacak

Ancak Kongre üyeleri gelecek seçimlere hazırlanmakla çok meşgul. Bu nedenle, ABD kripto şirketlerinin yakın gelecekte devlet düzenlemelerine maruz kalmayacağı açık.

Uzmanlar, federal kripto mevzuatının Kongre için acil bir konu olmadığını doğruladı Arkansas Üniversitesi profesörü Carol Goforth, milletvekillerinin kısa vadede görevden alınma duruşmasına odaklandığını söyledi. Şimdi gelecek 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklanacaklar.

Öyle ya da böyle, yaklaşmakta olan 2020 seçim döngüsü muhtemelen öncelikli olacaktır. Ancak, uzun vadede, pratik bir mesele olarak yasal eyleme ihtiyaç duyulabilir.

Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubu’nun lideri olarak Nelson ve Madigan, kamu politikalarının kripto endüstrisini nasıl teşvik edebileceği konusunda düzenleyicilere tavsiyelerde bulunmayı amaçlıyor. Özellikle, piyasa bütünlüğünü geliştirmeyi ve tüketicilere “hak ettikleri güveni” sağlamayı planlıyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?