Şubat 1, 2024

Ripple Varlıkları Güvende mi? CEO’dan Güncel Açıklama Geldi!

CEO Brad Garlinghouse, Ripple tarafından yönetilen cüzdanların güvenliğine ilişkin “sorumsuz spekülasyon ve raporlama” olarak adlandırdığı konuya tartışan bir paylaşım yaptı.

Garlinghouse açıklamada, “Ripple tarafından yönetilen hiçbir cüzdan tehlikeye atılmadı. Nokta” yorumunda bulundu.

Bu yanıt, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’in kişisel XRP hesaplarını içeren bir güvenlik ihlalini doğrulamasının ardından geldi. Larsen, olayın münferit olduğunu ve güvende kalmasını sağladığı şirket cüzdanlarını etkilemediğini vurguladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Larsen, kişisel XRP hesaplarının birçoğuna yetkisiz erişimi içeren bir güvenlik ihlalini doğruladı.

Bu, bağımsız kripto para araştırmacısı ZachXBT’nin yaklaşık 112,5 milyon dolar değerinde Ripple token çalındığını bildirmesinin ardından geldi.

Bu olayların ardından XRP’nin alım satım fiyatı kayda değer bir düşüş yaşadı. Yanlış bilgilendirmeyi azaltmak amacıyla, X sosyal platformunda bir topluluk notu yayınlansa da toplulukta spekülasyonlar kısa sürede yayıldı. Mesajda Ripple’ın altyapısının tehlikeye atılmadığı ve güvenlik ihlalinin yalnızca Larsen’in kişisel varlıklarıyla ilgili olduğu açıklandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yine de ZachXBT, Larsen’in ele geçirilen hesabının XRP blok kaşiflerinde Ripple’a aitmiş gibi yanlış gösterilmesine dikkat çekti. Ayrıca topluluk notunda Larsen’in şirketin kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı olarak rolünün ihmal edildiğini belirtti.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?