Ocak 27, 2024

Ripple Tarafından Yayınlanan İş İlanı Heyecanlandırdı: XRP ETF’si mi Geliyor?


Ripple tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanında şirkette bir ETF uzmanı arayışı olduğu ortaya çıktı.

Şirketin resmi web sitesinde yayınlanan ilanda, kurumsal çapta bir DeFi sorumlusu Kıdemli Müdür ve İş Geliştirme uzmanı arayışı dikkat çekti. Söz konusu iş ilanına göre ilgili adayın şirket içi ticaret ekipleri ve ortaklarla işbirliği kurmak başta olmak üzere ETF alanındaki girişimlere öncülük etmesi bekleniyor.

Ocak ayının başlarında spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasıyla birlikte yatırımcılar XRP ETF’sine ilişkin spekülasyonları tetiklemişti. Ripple tarafından yayınlanan son iş ilanı ise bu spekülasyonları daha da arttıracak türden.

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, bugün attığı bir tweet’te ETF ilanıyla birlikte şirketin olası hamlelerinin hamlelerinin gelebileceğine dair ilk sinyaller olabileceğini belirtti.

Terrett, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ve XRP’ye yaklaşımı arasında paralellikler kurarak, XRP için vadeli bir ETF’nin, Bitcoin’de gözlemlenen modele benzer şekilde, spot bir ETF’nin nihai onayının önünü açabileceğini öne sürüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BlackRock daha önce bir XRP ETF‘si sunmak adına girişimlerde bulunsa da, SEC’in Ripple’a açtığı davanın ardından bu olasılıklar sıfırlanmış oldu. Ancak geçtiğimiz yaz gelen ara kararda varlığın bir menkul kıymet olmadığı vurgusu bir zafer olarak yorumlandı.

Olası ETF benimsenmeyi arttıracak detaylar içeriyor olsa da düzenleyici baskı ve büyük şirketlerin varlığa ilişkin yatırım tutumu soru işareti olarak kalmaya devam ediyor.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Ali

    5 yıllık Xrp yatırımcısıyım xrpnin dnasını biliyorum artık iş başvurusu yapayım beni alsınlar

    Cevap Yazın