Eylül 29, 2023

Ripple Tarafında Yeni Gelişme: Fiyat Toparlanmaya Başladı, İşte Nedeni


Ripple ile SEC arasındaki mahkeme savaşı henüz resmen sona ermemiş olsa da, blockchain şirketi 13 Temmuz’da elde edilen (kısmi) yasal zaferin anısına bir parti düzenlemeye karar verdi.

Yargıç Analisa Torres’in perakende XRP satışlarının menkul kıymet satışı teşkil etmediği yönündeki kararının kutlanacağı ‘The Proper Party’ 29 Eylül’de New York’ta gerçekleştirilecek ve Ripple tarafından başlatılan parti kayıtları için özel bir web sitesinde şimdiden büyük ilgi topladı.

Haber yazıldığı sırada RVSP penceresinin kapalı olduğu Ripple’ın ‘The Proper Party’sine katılım için devlet tarafından verilmiş geçerli bir kimlik kartı gerekiyor ve yalnızca 21 yaş ve üzeri bireyler kabul ediliyor.

Uygun Parti ve Potansiyel Fiyat

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu arada, bazı kripto para uzmanları bu olayı XRP fiyat artışı için potansiyel bir tetikleyici olarak görüyor. Aralarında yaklaşan partinin SEC ile mahkemenin olası nihai sonucuna ek olarak XRP için iki olası katalizörden biri olduğuna inanan kripto analisti Cryptoinsightuk da var.

Gerçekten de, The Proper Party’nin ilk duyurusundan kısa bir süre sonra XRP’nin fiyatı yükseldi. Ancak Wall Street emektarı Linda P. Jones, XRP topluluğunun yasal zaferinin bir kutlaması olmasına rağmen etkinliğin öncelikle XRP ile ilgili olmadığına dikkat çekti.

Bu arada, avukat James K. Filan tarafından 25 Eylül’de paylaşılan belgeye göre, blok zinciri şirketinin savunması, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse adına Temyiz başvurusunda bulunan Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP’den avukat Rahul Mukhi ile büyüdü.

Daha yakın bir zamanda, hukuk uzmanı ve SEC davasının popüler yorumcusu John E. Deaton, CryptoLaw adlı web sitesinde bir blog yazısı yayınlayarak, SEC’in dava sırasındaki eylemlerini, geçici temyiz de dahil olmak üzere, “davayı kaybeden bir düzenleyicinin umutsuz taktikleri” olarak eleştirdi.

Halihazırda devam etmekte olan mahkeme savaşının merkezinde yer alan XRP, haber yazıldığı sırada 0,50887 dolar fiyattan işlem görerek son 24 saatte %2,01’lik bir artış kaydetmiş olsa da, 29 Eylül itibariyle önceki yedi günde %0,4’lük bir kayıp ve aylık grafiğinde %4,39’luk bir düşüş kaydetmiştir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?