Ripple Tarafında Dikkat Çeken Gelişme: Artık Daha Kolay!

0

Pakistan’ın en büyük özel bankalarından Bank Alfalah, bir havale koridoru oluşturmak için Abu Dabi merkezli havale ve döviz şirketi LuLu Exchange ile güçlerini birleştirdi. İki ülke arasındaki ödemeler, RippleNet Cloud hizmeti yardımıyla gerçekleştirilecek. Ripple teknolojisi büyümeye devam ederken, bu ülkeler arasındaki havale işlemlerinde kolaylık sağlayacak.

Bu yılın başlarında LuLu Exchange, Hindistan ve Mısır’a da havale koridorları açtı.

Pakistanlılar Birleşik Arap Emirlikleri’nin toplam nüfusunun yaklaşık %12.5’ini oluşturuyor. BAE aynı zamanda Pakistan için ikinci en büyük havale kaynağıdır.

Bank Alfalah CEO’su Atif Bajwa yaptığı açıklamada, Ripple’ın iki ülke arasındaki finansal köprüleri güçlendirmeye yardımcı olacağını söylüyor:

“RippleNet ile ortaklık, Lulu Exchange ile ortaklığımızı ilerletmeye ve BAE’de ikamet eden Pakistanlılar ile evlerindeki aileleri arasındaki mali köprüleri güçlendirmeye yardımcı olacak.”

Suudi İngiliz Bankası da, bu ayın başlarında kurumsal müşterilere anında ödeme sağlamak için Ripple teknolojisini kullanmaya başladı. Blockchain devi Ripple SEC ile bir hukuk savaşına dahil olmasına rağmen, sınır ötesi transferleri kolaylaştırmak için RippleNet’i kullanmak isteyen küresel çapta ortaklar oluşturmaya devam ediyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın