Ripple Stratejisti Cory Johnson: XRP’ye Bitcoin 2.0 Diyebiliriz

0
444

İsmini en çok geleneksel finansal dünyadan duyduğumuz Ripple’in yeni baş piyasa stratejisti Cory Johnson Aynı zamanda CNBC’den Jim Cramer ile birlikte TheStreet.com adlı siteyi kurdu. Bloomberg’de kendini bulmadan önce birkaç farklı start-up ile çalıştı.

Her şeyden önce, New York Şehri’nde bir taksi şoförüydü, yılda yaklaşık 35-50.000 dolarlık bir iş yapıyordu. Benzinga ile yakın zamanda yaptığı bir podcast’de Johnson, Ripple, kriptoparalar ve onları destekleyen teknolojiler hakkında konuştu.

XRP dalgalanma olmadan yaşayabilir
Podcast’in önemli kısımlarından biri, Johnson’ın Ripple’ın XRP’yi bitirmeden biteceğini anlamasıdır. XRP’nin birincil gelişiminin Ripple Labs’de gerçekleştiği ve şirketin XRP’nin (Ripple koin) yaptığı pazar penetrasyonu ve diğer ilerlemelerden de sorumlu olduğu doğrudur, ancak Ripple Labs, XRP’nin yokluğunda bir varlık olarak yaşayabilir.

Johnson’ın dediği gibi:
Eğer Ripple bitecek olsaydı, Bu Johnson ailesi için çok üzücü olurdu, ama XRP var olmaya devam edecek ve diğer pek çok şirket, bir çok start-up, XRP’yi yeni işletmeler bulmak için çekirdek bir teknoloji olarak kullanıyor. Ve gerçekten, XRP teknolojisi Bitcoin 2.0 gibi. Bitcoin, ama daha hızlı. Bitcoin, ama tonlarca güç kullanmıyor. Bu Bitcoin, ama Çinli madenciler tarafından kontrol edilmiyor. Ancak, temel olarak, değerin hareketi için esas olarak kullanılan bir blockchain dijital varlıktır.

Ripple’ın En Büyük Rakibi SWIFT

Johnson’a göre, Ripple’ın temel katılımı, paranın hukuki yoldan hareketini hızlandırıyor. Sonuç olarak, Bitcoin’i veya diğer şifrelemeyi rakip olarak görmüyor. Daha ziyade, şirketini “Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği” nin kısaltması olan SWIFT ile rekabet halinde görüyor.

Şu anda bir sonraki mevcut planımızın en büyük rakibi Swift adlı bir uluslararası bankacılık çarpıklığıdır ve Swift’in 600 baz puana ulaşan bir ok oranı vardır. Bir ülkeden diğerine para göndermeyi hayal edin. Oraya varıp gitmediğini bilmiyorsunuz, bilgilerin kaybolduğu yolda nerede olduğunu bilmiyorsunuz ve gönderdiğiniz anda size hiçbir bilgi geri göndermiyorlar. Sorunun geri alınmasını veya hatta alınmasını beklemek için günlerce beklemeniz gerekir. Ripple pazar yerine girene kadar Sanatın Durumu buydu. Bu nedenle müşterilerimiz, para transferleri ile ilgili olarak bu türden emin bir şey elde ediyor ve bu Ripple yazılım ürünlerini daha önce hiç görmedikleri şekilde anında alıyorlar.

SWIFT, bankaların daha hızlı para transferlerini kolaylaştırmak için bir araya getirilmiş bir işlemdir ve çoğunlukla Avrupa’da kullanılmaktadır.

Johnson Ripple’ın, “Bitcoin 2.0” Olduğuna İnanıyor
Röportaj sırasında Johnson, Ripple’a “Bitcoin 2.0” adını verdi. Sık sık Bitcoin’in çıkardığı salımlarla ilgili hiper-duygusal başlıklar hakkında Twitter üzerinden yorum yaparak, Bitcoin üzerinden Ripple’ın faydalarını sık sık dile getiriyor.

Röportaj, yeni Baş Pazar Stratejistinin yaşam öyküsü ve bakış açısı hakkında bilgi sağladığından, herhangi bir Ripple sahibinin ilgisini çekicek durumdadır. Start-up kültürünün yüksek yoğunluklu atmosferinde çalışmayı tercih ettiği için, Johnson’ın artık start-up ​​modunda olmadığını ve Ripple’de kalmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.
Kaynak:CCN
Koinfinansı Twitterda Takip Edebilirsiniz: Koinfinans

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın