Ripple, SEC Davası Devam Ederken Avrupa’daki Varlığını Genişletmeyi Planlıyor

0
348

Ripple, Avrupa pazarı için yeni bir Genel Müdür arıyor. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde karşılaştığı devam eden zorluklara rağmen böyle bir arayış içerisinde. SEC, Aralık 2020’de şirket aleyhine dava açtı ve şu ana kadar konu hakkında henüz bir karar çıkmadı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ekim 2020’de şirketin genel merkezini Londra’ya taşımayı düşündüğünü, çünkü XRP’ye karşı daha dostane bir ortam olduğunu söylemişti. Şirketin yerel token’ı XRP, SEC tarafından kayıtsız bir menkul kıymet olarak anılıyor. Ayrıca Ripple üst düzey yöneticileriyle birlikte satış sebebiyle dava edildi. Garlinghouse, XRP’nin Avrupa’da bir menkul kıymet olarak görülmediğini, dolayısıyla Ripple‘ın gelişmesi için daha iyi bir ortam olduğunu söylüyor.

Bölge için yeni bir genel müdür aramak, Ripple’ın XRP’den vazgeçmediğinin ve davayı sonuna kadar sürdürmeyi planladığının bir göstergesi olabilir. Yeni genel müdür, Avrupa’daki işletmelerle ortaklıklar, hükümet ilişkileri ve şirketi medyada temsil etme konularından sorumlu olacak.

ABD, Ripple’a karşı daha düşmanca bir tavır aldıkça, şirketin Avrupa’daki varlığını genişletme girişimi içinde olması oldukça normal.

Garlinghouse, ABD hükümetini kripto para birimi endüstrisi için net düzenlemeler yapmamakla suçladı ve Ripple aleyhindeki davayı tüm sektöre yönelik bir saldırı olarak değerlendirdi.

Bunların yanında geçtiğimiz Çarşamba günü, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin’in düzenlenmesi çağrısında bulundu. Bitcoin’in bir numaralı kripto para birimi olması sebebiyle tüm sektörün benzer düzenlemeler için değerlendirilmesi an meselesi olabilir. Bu, Garlinghouse’un istediği türden bir düzenleme olmayabilir, ancak Lagarde endüstrinin işleyişi için yönergeler yerine Bitcoin kullanımının kontrol edilmesini istiyor gibi görünüyor.

Ripple, Avrupa bölgesinde genişlemeye çalışırken, bir düzenleme gelirse, düzenlemenin şirketin lehine olacağını umabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın