Ripple, NEM ve Diğer Altcoinler Avrupa’da Blockchain Derneği Kuruyor


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:43

Ripple ve üç diğer blockchain tabanlı şirketler, basın açıklaması yaptı açıklamaya göre, Avrupa’da blockchain’i temsil edecek bir dernek oluşturuyoruz. Bu durum “Avrupa için Blockcahin” olarak adlandırılan bir dernek Avrupa’da güvenilir ve büyük bir ses duyurmayı hedefliyor.

Yeni blokchain derneği grubunun üyeleri, Blockchain teknolojisini kullanan ve büyüyen bir vizyona sahip Ripple, NEM, Fetch Al, EMURGO / Cardano üyeleridir. Bunu yapmak için, dernek Avrupa’ya “küresel dünnyayı blockchain teknolojisiyle şekillendirmek ve akıllı bir düzenleme” oluşturma konusunda öncülük edecekler.

Derneğin asıl hedefleri, AB ve üye devlet kurumlarının dağıtılmış defterlerin (DLT) ve blockchain teknolojisinin doğru işleyişi ve potansiyeli hakkında bilgi vererek yeniliğe teşvik etmek ve güçlenmesini hedeflemektedir.

Dernek şimdiden önemli etkinliklere başladı, Geçtiğimiz ay, yönetim, sağlık ve ticaret gibi konuların dağıtılmış defter teknolojilerinin nasıl entegre edilebileceği hakkında Blockchain Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı.

Dört büyük blockchain şirketi, Avrupa Parlamentosu yetkilelerinin katılımıyla gerçekleşen zirvede, yeni teknolojinin hem blok zincirleme şirketlerine hem de politika kararları veren kişilerle işbirliği yaptıklarında yararlanacakları faydaları anlattılar.

Ripple, Avrupa için Blockchain’in kurucu üyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz. “Dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin faydalarını anlatmak için, Avrupa’daki politika kararları veren kişiler için kritik zamanlardır” Düzenleme İlişkileri Direktörü Dan Morgan, basın açıklamasında bunları vurguladı.

Politika kararları veren kişilerin, kripto para birimlerinin terörün finansmanı ve vergi kaçırma amaçları için kullanılabilineceğine dair korkularının olduğu bildirildi. Bunun içinde Avrupa Birliği bir toplantı yapmayı hedeflemekte.

 

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?