Ripple, Lulu Exchange ve Hindistan Federal Bankası’ndan Yeni Ortaklık!

Ripple Genel Müdürü (GM) Asheesh Birla, Pazartesi günü bir Twitter paylaşımında Asya Pasifik’in (APAC) hala müşteri soruları ve işlem büyümesi adına Ripple’ın en yoğun bölgesi olduğunu açıkladı. Birla, Hindistan’da Ripple’ın en büyük beş bankadan üçüyle çalıştığını açıklarken, dövizler için dünyanın en büyüklerinden biri olan MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ve Hindistan koridoru için “hızla büyüyor” ve yakında Ripple’ın “en büyüğü” olabilir ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalardan sadece bir gün sonra LuLu Exchange BAE, Ripple ile Hindistan Federal Bankası arasında BAE’den Hindistan’a gerçek zamanlı ödemeler sunacak bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Lulu Exchange Twitter üzerinden şunları yazdı:

“BAE’den Hindistan’a her zamankinden daha hızlı ve daha uygun fiyatlı gerçek zamanlı ödemeleri geliştirmek için Ripple ve Federal Bank ile ortaklığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. BAE’deki 76 şubemizden birine adım atın veya daha fazlasını öğrenmek için 600 5222 04’ü arayın.”

 

Tweet, birçok “beğeni” yorumuyla karşılandı ve pek çok kullanıcı Ripple’ın SEC davası sorunları sırasında hamle yapma konusundaki esnekliğini alkışladı.

Güney Asya ve MENA genel müdürü Ripple’dan Navin Gupta, Twitter üzerinden ortaklık hakkında yorum yapan LuLu Exchange ve Federal Bank’ın, RippleNet Cloud aracılığıyla BAE’den Hindistan’a sınır ötesi ödeme deneyimini dönüştürebileceğini söyledi.

“Pandemiye rağmen BAE-Hindistan koridorunda para havaleleri artmaya devam ediyor. LuLu Exchange ve Federal Bank, Hindistan’da sınır ötesi ödeme deneyimini daha kolay ve daha güvenilir hale getirmek için RippleNet Cloud aracılığıyla ortaklık kurdu.”

Hindistan Federal Bankası, merkezi Aluva, Kochi’de bulunan ve ayrıca Abu Dabi ve Dubai’de yabancı şubeleri bulunan bir Hint özel bankasıdır. Federal Bank, 1.5 milyonu ikamet etmeyen Hintli dahil olmak üzere 10 milyonluk bir müşteri tabanı ve dünya çapında geniş havale ortakları ağıyla, 2018’de Hindistan’ın toplam 79 milyar dolarlık dış havalelerinin %15’inden fazlasını tek başına gerçekleştirdi. Lulu Borsası ise, Birleşik Arap Emirlikleri bölgesindeki en önemli kripto ve bankacılık dışı finans sağlayıcıları arasında yer alıyor. Merkezi Abu Dhabi’de olan Lulu’nun 180’den fazla aktif şubesi bululnuyor.

Ayrıca, Ripple için ortaklık konusunda dikkat çeken nokta, Hindistan Federal Bankası’nın dünya çapında 110’dan fazla banka / borsayla havale anlaşması yapmasıdır. Banka ayrıca BSE, NSE ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmiştir ve Gujarat’taki GIFT City’de Hindistan’ın ilk Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi’nde (IFSC) bir şubesi bulunmaktadır.

Bunların yanında Ripple’ın LuLu borsası ile kurduğu ortaklık, sınır ötesi ticaret söz konusu olduğunda Ripple’ın geri durmadığını gösteriyor. SEC dava sırasında Ripple’a zarar vermiş olsa da, Ripple ufkunu Asya bölgesindeki birkaç ülkeye genişletmeyi başardı. Sosyal medya platformları genelinde, kripto para tutkunları şirketin savaşı kazanacağını umuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.