Eylül 27, 2023

Ripple Labs CTO’su XRPL Tartışmalarına Tepki Gösterdi: İşte Nedeni!


Ripple Labs CTO’su David Schwartz, XRP Ledger (XRPL) protokolü hakkındaki eleştirmenlerin merkezileşme iddialarını çevreleyen devam eden bir tartışmada derin hoşnutsuzluğunu ifade etmek için ortaya çıktı.

En sevdiği sosyal medya platformuna geçen Schwartz, kendisini Max Keiser olarak tanıtan ve merkezileşmenin en başından beri XRPL’ye kodlanıp kodlanmadığını merak eden bir hesaba yanıt verdi.

Topluluk üyelerinden gelen rastgele soruları gerçek sorularla yanıtlamasıyla tanınan Schwartz, sorudan hoşnutsuz göründü ve kategorik olarak buna yanıt vermeyeceğini söyledi. Ripple Labs, SEC ile uzun süredir devam eden ve maliyetli bir dava ile daha geniş dijital para ekosisteminde ilgi çeken bir firma olmaya devam ediyor.

Aslında dava, önümüzdeki yıl içinde duruşmaya çıkacağı için çok kritik bir aşamada. Bu nedenle, Schwartz’ın sergilediği gibi, firmanın savunmasını ve ilgili yeniliklerini bir şekilde tehlikeye atabilecek herhangi bir iddianın sert bir şekilde karşılanması kaçınılmazdır.

Schwartz’ın kendisi, bir zamanlar Uniswap merkezi olmayan borsası için yaptığı gibi, kötü merkeziyetsizlik yapılarına sahip protokolleri çağırmasıyla bilinen eleştirel bir yenilikçi olmuştur. Bu geçmiş, savunmaya geçmenin neden onun ilk tepkisi olduğunu merak ettiriyor.

David Schwartz’ın ve dijital para dünyasındaki genel olayların dikkatli takipçileri için, merkezi olmayan bir protokol olarak XRPL‘nin genel faydalarına, özelliklerine ve tasarım benzersizliğine maruz kalmak şu anda yeni bir haber olmayacaktır.

Schwartz ve diğer çekirdek geliştiriciler, bir bütün olarak protokol için doğrulayıcı olmak isteyen herkes için nispeten daha düşük giriş engelleri ile doğrulayıcıların XRPL içinde ne kadar etkiye sahip olduğu konusunda sık sık konuştular.

XRPL, kripto ekosisteminde özel bir tasarıma sahip blok zinciri ağlarından biridir. Ek olarak Schwartz, protokolün mirasının yanı sıra medya çekiciliğini de sürdürmeye kararlıdır.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?