Şubat 11, 2021

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb’dan, 40 Milyonluk XRP Satışı!


Ripple’ın XRP token’ı, SEC davasının ardından yaşanan korkunç düşüşün ardından daha yüksek seviyelere ilerlemek için hareket ediyor. XRP şu an yaklaşık 0.5159 dolar’dan işlem görüyor. 10 Şubat’ın en yüksek seviyesi olan 0.5429 dolar’dan düşmesine rağmen, yükselen bir destek trend çizgisinin üzerinde yer alıyor.

Bunların yanında Jed McCaleb, “tacostand” dijital cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP satışa çıkardı. İşlemlerle ilgili veriler XRPscan’den geldi.

Bu XRP adresi, şirketin Open Coin olarak bilindiği Ripple Labs’ın (2012) kuruluşunun ilk günlerinde kaydedildi. 2015’te Ripple olarak yeniden adlandırıldı. McCaleb, 2013’te Ripple rakibi Stellar ve XLM’yi yaratmak için yönetim kurulunun geri kalanıyla olan sorunlar nedeniyle şirketten ayrıldığından bu yana söz konusu adresi kullanıyor. Ripple düzenli olarak McCaleb’e ödemeler yapıyor ve en son ödeme Whale Alert tarafından 304.635.504 XRP olarak tespit edildi. 9 ve 10 Şubat’ta McCaleb, satılmak üzere yaklaşık 40 milyon XRP gönderdi. Aralık 2020’nin sonlarında paylaşılan verilere göre, toplam XRP varlığı ve karı 1.2 milyar dolardı. McCaleb’ın cüzdanının mevcut bakiyesi ise 499.599.172.60537 XRP.

Aralık ayının sonlarında, ABD menkul kıymetler düzenleyicisi SEC, Ripple’a karşı en yüksek profilli yöneticilerinden ikisi: CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı (ve eski CEO) Chris Larsen dahil olmak üzere bir dava açtığını duyurdu. Davanın özü, SEC’in XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi.

Sonrasında, 23 Aralık’ta McCaleb, XRP satışlarını durdurdu ve kripto topluluğundan bazıları bunun ortaya çıkan SEC yasal davasından kaynaklandığını düşündü. Ancak Ocak ayında McCaleb, XRP varlıklarını yeniden satmaya başladı. McCaleb tarafından büyük miktarlarda XRP satılmasına rağmen, bu durum XRP fiyatını hiç etkilemedi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?