Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb, 2020’de 400 Milyon Dolar’lık XRP Sattı!

Ripple’ın kurucularından birinin son 12 ayda muazzam miktarda XRP sattığı ortaya çıktı.

Ripple Lab’ın kurucularından biri olan Jed McCaleb, 2020’de 400 milyon dolar’ın üzerinde XRP sattı ve bu miktar mevcut piyasa değerinin neredeyse yüzde üçünü temsil ediyor.

McCaleb’in sahip olduğu XRP’lerin hareketini takip eden birçok kişiye göre, bu devasa satışın Ripple’ın karşılaştığı en sert yasal iddialarla aynı zamana denk gelmesi şaşırtıcı değil. Yani McCaleb,  satışlarını oldukça iyi zamanlamış gibi görünüyor. XRP sahipleri tüm bu zorlu sürece rağmen mücadele ediyor. Beyaz Saray’a SEC’in XRP’yi bir para birimi olarak kabul etmesine dair verilen bir dilekçe neredeyse 40.000 imzaya ulaştı.

En büyük kripto sahiplerinin faaliyetlerini takip etmeye adanmış bir platform olan Whale Alert’e göre Ripple Labs’ın eski bir CTO’su olan McCaleb’e, 9 milyara yakın XRP sözü verildi. Whale Alert’ın tahminlerine göre McCaleb’in mevcut ve nakde çevrilmiş XRP birikimlerinin toplam değeri 1.2 milyar dolar’a yaklaşıyor. McCaleb şu anda Stellar Network’ü denetleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Foundation’ın CTO’sudur. McCaleb geçtiğimiz yıllarda, bir düşüşün ardından Ripple’dan ayrıldı. O zamandan beri, XRP varlıklarını neredeyse kilidi açıldığı anda satıyor.

Bunların yanında, McCaleb’in bu büyük satışı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a yönelik suçlamalarının yanı sıra gerçekleşiyor. Bu mevcut durumu daha kötü hale getiriyor.

SEC, tarafından ortaya atılan son derece ciddi suçlamalar, Ripple topluluğunu özüne kadar sarstı ve kripto para birimi, bu açıklamanın ardından piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybetti. XRP o zamandan beri hafif bir iyileşme gördü, ancak olumlu fiyat hareketi, boyut ve kapsam bakımından benzer olan diğer rakip kripto para birimlerinin büyümesiyle karşılaştırıldığında çok büyük bir anlam taşımıyor diyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.