Ripple Kurucu Ortağı Chris Larse’den ABD Yorumu!

Ripple kurucu ortağı Chris Larse, yakın zamanda vermiş olduğu röportajda blockchain ile dijital varlıkların öneminden bahsederken, ayrıca ABD içerisindeki regülatörlerin eylemlerini eleştirdi.

Kripto para birimlerinin likidite masraflarını azaltma konusunda büyük ölçüde önemli hale geleceğini belirten Larsen, Dolar, Yen gibi itibari para birimlerinin’de yararına işler için de kullanılabileceklerini dile getirdiler.

Larsen, Dolar gibi mevcut itibari para birimlerinin her zaman var olacağına inandığını, buna rağmen bir değeri başka bir değere aktarmak için aracı para birimlerine ihtiyaç duyulduğunu ve bunun önünün açılması gerektiğini ifade etti.

Kripto para birimlerinin yaygın hale getirmek için regülatörlerin olumlu adım atmasını gerektiğini belirten Larsen, ABD içerisinde yaşanan belirsizlik ortamının yeniliğe karşı olumsuz bir hava oluşturduğunu vurguladı ve şu yorumda bulundu:

“Regülasyonlar açısından belirsizlik ne yazık ki ABD piyasasının yeniliği kaçırmasına neden oluyor. Bunlar hala çok kafa karıştırıcı, çok istikrarsız. Çok fazla soru işareti bulunuyor ve bunlar girişime olumsuz etki oluşturuyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.