Ripple Kurucu Ortağı: Bitcoin, Doğru Zamanda Vuran Doğru Teknoloji

Kripto para sektöründe ikinci en zengin isim olarak bilinen eski Ripple CEO’su Chris Larsen, BlockStars podcast’inde Bitcoin ve blockchain teknolojisi hakkında konuştu.

Larsen podcast’de yer verdiği tek konu kripto sektörü değildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına da değindi. Bilmeyenler için, Larsen korona virüsüne yakalanmıştı ve ünlü isim Nisan ayında hastalıktan tamamen kurtuldu. Larsen bu sürecin ardından hastalar için kan bağışladığını söyledi:

“Bazı hastaneler diğer hastalara yardımcı olmak ve yeni tedaviler geliştirmek amacıyla bazı testler yapmak için antikor kanına ihtiyaç duyuyor.”

Larsen bunun yanında, Bitcoin için “doğru ekonomik zamanda vuran doğru teknolojiydi” ifadesini kullandı. 2008 mali krizi için “insanlar dünyaya olan inancını kaybetti. Bu korkutucu bir andı ve [Bitcoin] çözüm gibi görünüyordu.” dedi.

Larsen’e göre, blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar, kapsayıcı küreselleşmenin nihai temel unsurunu sunmaya yardımcı olabilir. Taşımacılık ve iletişimdeki yenilikler, dünyanın her yerindeki girişimcilerin müşterilere ulaşmasını ve malları uygun maliyette sevk etmesini sağlar. Ancak küresel tedarikçilere ödeme yapmak ve sınır ötesi ödeme almak yavaş ve pahalı bir süreç olmaya devam ediyor. Larsen bu sorun çözülünceye kadar küreselleşmenin devam edecek bir süreç olduğunu söyledi.

Ünlü isim ayrıca Çin’in PoW madenciliğini yoğun bir şekilde kontrol etmesi gerçeği ile ilgili de konuştu. Aralık 2019 itibariyle, Bitcoin hash rate’inin yüzde 66’sından sorumluydu. ABD bu nedenle teknolojinin, küresel finansal sisteminin yerini alıp alamayacağını sorgulayabilir. Larsen, en büyük iki ekonomi arasındaki artan rekabet ışığında PoW’u “oldukça riskli” olarak değerlendiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.