Ağustos 11, 2020

Ripple, Küreselleşme Adımlarına Devam Ediyor!


Ripple’ın yan kuruluşlarından biri olan Xpring, geçtiğimiz günlerde yeni bir iş ilanı yayınladı. Bazı analistlere göre bu olay, Ripple ve blockchain ödeme yöntemlerinin yardımıyla ekosistemini büyütmek için atılan bir adım.

İş ilanında “ küresel bir geliştirici ekosistemi oluşturmaktan sorumlu” cümlesi dikkat çekti. Ürün yöneticisi üzerine aranan iş ilanı ayrıca çapraz ve ilişkili işlerle ekip yönetimi kriterleri de barındırıyor.

10 yıla yakın bir zamandır piyasada olan Ripple, yakın zamana kadar birçok işletme ve hükümetin ilgisini çekememişti. Son birkaç yıldır adından daha fazla söz ettiren kripto para, küreselleşme adına yeni bir blockchain destekli ödeme planının ortaya çıkması olası ihtiyaç gibi görünüyordu.

Küreselleşme İçin Adımlar

Yakın zamanda piyasaya çıkartılan, XRP destekli ödeme platform Payburner ile işlemlerin sorunsuz yapabildiğini kanıtlayan Ripple, küreselleşme adımlarına hız kesmeden devam ediyor. Düşük işlem maliyeti ve hızlı olması, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Kripto para borsalarından önde gelen Huobi de Ripple gibi bir atak yapmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan bilgilere göre Huobi, küresel bir finans sistemi için bir DeFi protokolü hayata geçireceklerini duyurmuştu.  Açıklamalarda şunlara da yer verildi:

” Kripto ve DeFi’yi ana akım kullanıcılara getirmek için yapılacak çok sayıda yatırımcı eğitimi var. DeFi, henüz emekleme aşamasında olduğundan, alanı birlikte inşa etmek ve büyütmek için küresel topluluğun ortak çabalarına ihtiyacı var. “

Bu iki büyük kuruluş, merkezi olmayan ödeme araçlarının küreselleşmesi konusunda geliştirmek ve yaymak, blockchain destekli yeni ödeme planları ortaya koymak için yeni yollar bulma hedeflerini ortak olarak paylaşıyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?