Ripple, İzlanda’ya Açıldı

San Francisco tabanlı Blockchain firması ve XRP‘nin arkasındaki kurum olan Ripple, Algrim’i satın alarak İzlanda’ya adım atmış oldu. Ripple 30 Eylül’de yapmış olduğu paylaşım ile bu yeni haberi duyurdu.

Birçok şehirde aktif olarak şubesi bulunan Ripple, Avrupa’nın bir ucuna da açılmış oldu. Bu satın alma işlemiyle beraber Ripple’a altı mühendis daha katılmış oldu ve yeni ekibin ortak kripto para borsaları ile olan entegrasyon işlemlerinde çalışacağı belirtildi.

Yapılan paylaşıma göre İzlanda, Londra’yla beraber şirketin mühendislik merkezlerinden biri olacak. Ripple’ın ürün başkan yardımcısı Amir Sarhangi şöyle bir açıklama yaptı:

“Bu takım işi öğrenmesi gereken bir takımın aksine hemen işe koyulabilir.”

Satın alımın Ripple’a ne kadara mal olduğuna dair bir bilgi paylaşılması ama çok ucuz olmadığı konuşuluyor. Algrim CEO’su Dadi Armannsson, Ripple’a katılma kararlarıyla ilgili şunları söyledi:

“İki şirket de dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin geniş yaygınlık kazanmasını hedefliyor. Bu da yıllardır çabaladığımız şeylerle uyum sağlıyor.”

Ripple son günlerde XRP yatırımcıları tarafından sert eleştirilere maruz kaldı. Ama görünen o ki Ripple eleştirileri dikkate alarak kötü süreci atlatmak için çabalıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.