Ocak 11, 2023

Ripple için Sayılı Günler Kaldı: “En Kötüsüne Hazır Olun!”


Fox Business sunucusu Charles Gasparino, SEC’in Ripple Labs’a karşı açtığı davayı kazanması halinde borsalar da dahil olmak üzere kripto para sektörünün başına ne gibi sonuçlar gelebileceğine ilişkin görüşünü görüşünü paylaştı.

Gasparino’ya göre SEC-Ripple davasından gelecek “SEC zaferi” Bitcoin hariç tüm kripto varlıkların hasar almasına neden olacak.

Kripto Topluluğunun Başı SEC-Ripple Davasıyla Dertte

Gasparino, SEC’in Ripple’ı yenmeyi başarması halinde, bunun sadece Ripple Labs ve XRP için değil, tüm kripto para endüstrisi için çok olumsuz sonuçları olacağını düşünüyor.

Gazeteci kripto topluluğunun bir “kan banyosu” ile karşı karşıya kalacağı görüşünde. Bu tür bir sonuç SEC Başkanı Gary Gensler‘in uygulamak isteyebileceği kripto borsaları da dahil olmak üzere, kripto alanının her sektörüne sıkı düzenlemeler uygulaması anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gasparino, lider Bitcoin hariç her kripto para birimi için kayıt yaptırmaya zorlayacağına inanıyor.

Gasparino kısa bir süre önce Ripple’ın yenilmesi halinde gerçekleşmesini beklediği kabus senaryosunu paylaştı. Ancak, yalnızca Gensler’in token satışları için Ethereum’un peşinden gitmek isteyebileceğini ve böylece SEC’in “kriptodaki en iyi iki teknolojiyi” yaralayabileceğini belirtti. Görünüşe göre “yalnızca Ripple ve Ethereum’un gerçek olduğuna” inanıyor.

XRP Zarar Görebilir

Ripple davası

Ripple davasını yakından takip eden avukat Jeremy Hogan da yukarıda bahsi geçen soruya ilişkin görüşünü paylaştı. SEC hukuk ekibinin mahkemede galip gelmesi durumunda XRP’ye ne olabileceği sorulduğunda, bu durumda XRP‘nin faydasının yaklaşık %25’inden mahrum kalacağı görüşünde.

Hogan, büyük olasılıkla token’ın ABD’de yasaklanacağını ve ülkenin küresel ekonomik faaliyetin yaklaşık %25’ini sağladığını belirtti.

Ripple’a gelince, Brad Garlinghouse 2021’de verdiği bir röportajda, şirketin kaybetmesi durumunda ABD’den daha kripto dostu bir ülkeye taşınacağını belirtti. Bir zamanlar, fintech devinin genel merkezini BAE’ye taşımayı düşündüğüne dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Genel olarak Garlinghouse, davanın bu yılın ilk çeyreğinde çözülmesini bekliyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?