Ripple İçin Kötü Haber: Grayscale Investments, GDLC Fonundan XRP’yi Çıkardı!

Grayscale, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklarını satın almak için tüm XRP varlıklarını sattı. Grayscale bugün erken saatlerde yapılan bir duyuruda, firmanın tüm XRP token’larını Digital Large Cap Fund’dan sattığını duyurdu.

Grayscale Investment, Digital Large Cap Fund’da tuttuğu tüm XRP token’larını sattığını açıkladığından XRP için daha kötü bir görünüm oluştu.

Bu haber, Grayscale’in çok daha düşük bir fiyata çok sayıda XRP token’ı satın aldığına dair bir raporun ortaya çıkmasından günler sonra geliyor. Cryptowhale’den alınan verilere göre, firma Yeni Yıl arifesinde 12 milyonun üzerinde XRP token satın almıştı. Bununla birlikte, önde gelen kripto yatırım şirketinin kararında bir değişme oldu ve şirket şimdi büyük sermaye fonundaki tüm XRP varlıklarını tamamen tasfiye etmeye karar verdi.

Bu karar, fonun tek yetkili katılımcısı olan ve daha önce XRP işlemlerini kendi platformunda askıya alacağını duyuran Genesis Global Trading ile bağlantılı olabilir. Genesis, 15 Ocak 2020’den itibaren kripto varlığının ticaretini neden durdurmaya karar verdiğine ilişkin yaklaşan davaya işaret etti.

Grayscale, tasfiyeden elde edilen gelirin Bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH) ve litecoin (LTC) gibi diğer kripto varlıklarını satın almak için kullanıldığını duyurdu.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ABD SEC’in Ripple‘a dava açacağına dair raporlar ortaya çıktı ve düzenleyici, firmanın 1.3 milyar dolarlık kayıtsız bir menkul kıymet satışı sunduğunu iddia etti. Bu dava nedeniyle, birçok kripto borsası token’ı platformlarından kaldırmaya başladı. Bitwise, Coinbase, Binance ve diğer büyük kripto borsaları, platformlarında token alım satımını ya askıya aldı ya da tamamen durdurdu.

Davanın bir diğer etkisi de, yasal sorunlar ortaya çıktığından beri kripto varlığın fiyatının düşmesi. O zamandan beri, XRP’nin fiyatı 0.20 doların altına düştü ve bu da %70’lik bir düşüşe eşit.

Ripple, kendisine yöneltilen iddiaların yanlış ve temelsiz kaldığını belirterek, SEC’e karşı çıkma sözü verdi. Firma ayrıca Amerika Birleşik Devletleri dışındaki operasyonlarını ve ürünlerini desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.