Ripple Hız Kesmiyor – Şirketten Yeni Ortaklık Geldi!

0

San Francisco merkezli bir yazılım şirketi olan Ripple, hükümet destekli bir stabilcoin oluşturmak ve sınır ötesi para transferlerini kolaylaştırmak için Palau Cumhuriyeti ile işbirliği yapıyor.

Ripple, Batı Pasifik ülkesiyle gerçekleştirilen ortaklığın; XRP Ledger (XRPL) üzerinde “sınır ötesi ödemeler için stratejiler ve Palau için USD destekli dijital para birimi geliştirmeye” odaklanacağını söylüyor.

Palau Cumhuriyeti Başkanı Surangel Whipps Jr., Batı Pasifik ülkesinin Ripple ile yapılan bu ortaklığının vatandaşlar için finansal erişimi iyileştireceğini söyledi:

“Finansal yenilik ve teknolojide lider olma taahhüdümüzün bir parçası olarak Ripple ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Ortaklığın ilk aşaması, sınır ötesi bir ödeme stratejisine ve Palau vatandaşlarına daha fazla finansal erişim sağlamak için ulusal bir dijital para birimi oluşturma seçeneklerini araştırmaya odaklanacak.”

Ödeme şirketine göre, hükümet destekli ulusal stablecoin, 2022’nin ilk altı ayında uygulanabilir olacak. Yine Ripple’a göre Palau Cumhuriyeti destekli stablecoin, “merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) uygun bir alternatif olabilecek.”

Ripple bunların yanı sıra, Palau Cumhuriyeti’nin verimliliği ve çevre dostu olması nedeniyle XRP Ledger’ı seçtiğini söylüyor.

“Küresel iklim tartışmasında uzun süredir lider olan Palau, blok zinciri ve küresel ödeme sistemleri oluşturma konusundaki kapsamlı deneyimi için Ripple’ı; karbon nötr ve Proof-of-work block zincirlerinden 120.000 kat daha enerji verimli olduğu için XRP Ledger’ı seçti. Dahası XRPL; ölçeklenebilirlik, hız ve düşük maliyet gibi önemli avantajlar da sağlıyor.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın