Ocak 19, 2022

Ripple Hız Kesmiyor – Şirketten Büyük Bir Ortaklık Daha Geldi!

Fas’ın En Büyük Bankası olan Attijariwafa Bank, RippleNet’e katılan en son MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bankası oldu

Boursenews tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, yönetimi altında 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip Fas’ın en büyük bankacılık kurumu olan Attijariwafa Bank, RippleNet ağına katıldı.

İşbirliği, bankanın ortaklarıyla gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirmesini sağlayacak.

Attijariwafa Bank ayrıca Singapur merkezli bir işletmeden işletmeye (B2B) sınır ötesi ödeme ağı olan Thunes ile de bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

RippleNet’in diğer bankacılık ortakları arasında Santander, Bank of America, IndusInd Bank, Banco Rendimento vb kurumlar da bulunuyor.

Geçen ay CEO Brad Garlinghouse, XRP’yi köprü para birimi olarak kullanan ve şu anda tüm işlemlerin dörtte birini oluşturan bir ödeme çözümü olan On-Demand Liquidity ile Ripple’ın bugüne kadarki en iyi yılını geçirdiğini duyurdu.

İşbirliği hakkında konuşan Rabat merkezli bankanın uluslararası nakit yönetimi başkanı Adnane Driouech, blockchain’i para transfer etmenin “hızlı ve kusursuz” bir yolu olarak tanımlıyor.

Hisseleri Kazablanka Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Attijariwafa Bank’ın İngiltere, Çin, Madrid, Tunus vb. diğer ülkelerde 4.900’den fazla şubesi bulunmaktadır.

Ripple’ın Orta Doğu’daki güçlü varlığı

Ripple, yıllardır Orta Doğu ve Kuzey Amerika ülkelerine odaklanmış bir şekilde faaliyet hayatına devam ediyor. Bölge, kendi sahasındaki yasal sıkıntılar nedeniyle zor durumda bulunan şirketin yaşam alanı haline geldi.

2018’in sonlarında Kuveyt Ulusal Bankası, Ripple tarafından desteklenen bir havale hizmeti başlattı. Mısır Ulusal Bankası da geçen yılın Mayıs ayında RippleNet ağına katıldı.

Ekim ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda Garlinghouse, Orta Doğu’nun Ripple’ın en hızlı büyüyen bölgesi olduğunu söyledi. Bu açıklama, Ripple’ın Al Ansari Exchange adlı Dubai merkezli bir döviz şirketi ile ortaklık ilan etmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.