Mart 22, 2023

Ripple Haberleri XRP Rallisini Tetikledi: İşte Nedeni

Ripple (XRP) fiyatı son 24 saatte %20’nin üzerinde yükselerek göz dolduran bir performans kaydetti. Token, ilk 10 kripto varlık içerisinde en iyi performans gösteren varlık olmayı da başardı.

Bu artış, SEC’in Ripple‘a karşı Aralık 2020’de açtığı ve 2023’ün ilk yarısında sonuçlanması beklenen davanın beklenen çözümüne bağlanıyor gibi görünüyor.

Güney Koreli kripto para borsası Upbit, %19,05’lik payıyla işlem hacminin en büyük bölümünün arkasındaki itici güç konumunda. Ralliyi körükleyen diğer büyük borsalar arasında Binance, Bithumb, Coinsbit, OKX ve KuCoin yer alıyor. İşlem hacmindeki artış, tartışmalı token için artan likiditeyi karşılamak için çaba sarfetti.

CoinGlass verileri, son 24 saatteki likidasyonların 16,69 milyon dolara ulaştığını ortaya koyuyor. Sonuç olarak ayılar en büyük darbeyi aldı ve kısa pozisyonların büyük kısmını oluşturdu.

Yakın tarihli bir mahkeme başvurusunda Ripple Labs, SEC’e karşı adil bildirim savunmasını desteklemek için Bittner v. United States davasındaki Yüksek Mahkeme kararına atıfta bulundu. Şirket, SEC’in dijital varlıklar için menkul kıymetler yasalarında gezinme konusunda net bir rehberlik sağlamamasının piyasa katılımcılarını bir kafa karışıklığı ve belirsizlik sisi içinde bıraktığını savunuyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, çok konuşulan davanın yılın ilk yarısında çözüleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Kripto para ve finans piyasası tarafından yakından takip edilen davanın sonucu sektör için önemli sonuçlar yaratacaktır. Olası bir zafer ise muhtemelen token fiyatında bir ralliyi tetikleyecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?