Haberler Koinler

Ripple Güney Amerika’da Büyüyor

single-image

Twitter, Güney Amerika’daki Ripple‘ın Genişleyen Erişimine Tepki Gösteriyor.

San Francisco merkezli fintech şirketi Ripplerecently, Güney Amerika pazarlarında büyüyen müşteri tabanını desteklemek için Brezilya’da yeni bir ofis kurulduğunu duyurdu. Bu adımla Ripple, yerel müşteri tabanlarına yaklaşarak, uluslararası düzeyde bankalara, ödeme sağlayıcılarına ve blockchain kullanan şirketlere anında ödeme yapılmasını sağladı. Şirket, sınır ötesi havale için 200’den fazla bankayı ve ödeme sağlayıcısını birbirine bağlayan amiral gemisi RippleNet’i kullanmak için BeeTech Global, Santander Brasil ve Banco Rendimento ile işbirliği yaparak çoktan bu yolda ilerlemişti.

Warranty Grubu’nun eski CEO’su Antonio Sacco Brezilya için müdür seçildi. Sacco, işlem bankacılığı, ürün yönetimi ve bölgesel strateji rollerinde geniş bir deneyime sahip.

Brezilya hem düzenleyici tarafta hem de kalkınma tarafında kripto para lideriydi. Halen, ülkenin mali bekçisi CVM, dijital varlıklarda alım satım yapmaktan kaynaklanan düzenlenmiş yatırım fonlarını yasaklamaktadır. Bununla birlikte, raporlar, geleneksel aracı kurumlara göre daha fazla kişinin kripto para ticareti hesabı açtığını gösteriyor. Yine geçen yıl, Brezilya’nın en büyük bağımsız komisyoncusu Grupo XP’nin ana şirketi, kripto para borsası kurmuştu.

Ripple, bankalar arasında sınır ötesi para işlemlerini mevcut sistemlerin izin verdiğinden daha hızlı ve daha ucuz olacak şekilde çeşitli blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor. Bununla birlikte Ripple, bankalar ve finans kurumları için merkezi olmayan hızlı ödeme çözümü konusunda çalışmaktadır.

Twitter Tepkileri

XRP araştırma merkezi (@xrpcenter)

“Ripple, Brezilya’da operasyon yaptı.”

JackTheRippler

” BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM !!

Rapora göre, resmi ilan, São Paulo’da 11 Haziran – 13 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek önemli bir fintech ve bankacılık etkinliği olan CIAB Febraban’da yapılacak.
DÜNYAN GÜÇLÜ #Ripple ! “

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz