Ripple Güney Amerika’da Büyüyor

Twitter, Güney Amerika’daki Ripple‘ın Genişleyen Erişimine Tepki Gösteriyor.

San Francisco merkezli fintech şirketi Ripplerecently, Güney Amerika pazarlarında büyüyen müşteri tabanını desteklemek için Brezilya’da yeni bir ofis kurulduğunu duyurdu. Bu adımla Ripple, yerel müşteri tabanlarına yaklaşarak, uluslararası düzeyde bankalara, ödeme sağlayıcılarına ve blockchain kullanan şirketlere anında ödeme yapılmasını sağladı. Şirket, sınır ötesi havale için 200’den fazla bankayı ve ödeme sağlayıcısını birbirine bağlayan amiral gemisi RippleNet’i kullanmak için BeeTech Global, Santander Brasil ve Banco Rendimento ile işbirliği yaparak çoktan bu yolda ilerlemişti.

Warranty Grubu’nun eski CEO’su Antonio Sacco Brezilya için müdür seçildi. Sacco, işlem bankacılığı, ürün yönetimi ve bölgesel strateji rollerinde geniş bir deneyime sahip.

Brezilya hem düzenleyici tarafta hem de kalkınma tarafında kripto para lideriydi. Halen, ülkenin mali bekçisi CVM, dijital varlıklarda alım satım yapmaktan kaynaklanan düzenlenmiş yatırım fonlarını yasaklamaktadır. Bununla birlikte, raporlar, geleneksel aracı kurumlara göre daha fazla kişinin kripto para ticareti hesabı açtığını gösteriyor. Yine geçen yıl, Brezilya’nın en büyük bağımsız komisyoncusu Grupo XP’nin ana şirketi, kripto para borsası kurmuştu.

Ripple, bankalar arasında sınır ötesi para işlemlerini mevcut sistemlerin izin verdiğinden daha hızlı ve daha ucuz olacak şekilde çeşitli blockchain tabanlı çözümler geliştiriyor. Bununla birlikte Ripple, bankalar ve finans kurumları için merkezi olmayan hızlı ödeme çözümü konusunda çalışmaktadır.

Twitter Tepkileri

XRP araştırma merkezi (@xrpcenter)

“Ripple, Brezilya’da operasyon yaptı.”

JackTheRippler

” BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM !!

Rapora göre, resmi ilan, São Paulo’da 11 Haziran – 13 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek önemli bir fintech ve bankacılık etkinliği olan CIAB Febraban’da yapılacak.
DÜNYAN GÜÇLÜ #Ripple ! “

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.