Kasım 2, 2022

Ripple, Ekosistemi Güçlendiren Gelişmeyi Duyurdu!

Stasis, euro destekli stablecoin’i EURS için önemli bir gelişme duyurdu. EURS ile sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullandığı ödeme katmanlarını genişletmek amacıyla Ripple ve XRP Ledger ile entegrasyonu tamamlandı.

Stasis, Malta merkezli bir girişim olarak ön plana çıkıyor. XRPL, blok zinciri ödeme şirketi Ripple tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir blok zinciridir.

Firmanın CEO’su Gregory Klumov yaptığı açıklamada, bu gelişmenin benimsenmeye ilişkin katkısını açıkladı.

“EURS’nin temeline yeni bir tuğla daha ekledik. Bu, istikrarlı kripto para piyasasının benimsenmesinin bir sonraki döngüsü için varlığımızı sağlamlaştıracak.”

Klumov’a göre XRP ile yapılan ortaklık Web3 ve finansal hizmet endüstrisinde önemli bir adım.

EURS Ripple Ortaklığını Bir Sonraki Adıma Taşıdı

Bugüne kadar zincirde 5 milyar dolardan fazla EURS zaten ödenmişti Stabilcoin, bir ERC-20 token’ı olarak basıldı. Şirketin web sitesine göre, Ethereum ana ağına ve Katman 2 çözümlerine büyük bir yığın ayrıldı. Algorand ve XRP Ledger aracılığıyla dağıtılan miktar daha az olacak.

Ripple ekosistem

Son ortaklık, firmanın sınır ötesi ödemeler için stratejileri entegre etmeye başlamak için “bir sonraki aşamaya girme isteğini” işaret ediyor. Ripple, Stasis’e teknik destek sağlamaya devam edecek.

Ripple, sınır ötesi ödemeler bölgesindeki egemenliğini genişletiyor. Şirket sonuç olarak geçen ay, ödeme şirketi Fransa ve İsveç’te de hizmet vermeye başlamıştı.

ODL hizmetlerini Fransa’ya getiren Ripple, Paris merkezli bir ödeme sağlayıcısı olan Lemonway ile işbirliği yaptı. Öte yandan ağ, İsveçli bir para transferi sağlayıcısı olan Xbaht ile İsveç’e yöneldi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere XRP Ledger yakın zamanda NFT desteği de sunmaya başlamıştı. Sonuç olarak yaşanan gelişmeler Ripple ekosistemini büyütmeye yardımcı olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?