Kasım 21, 2022

Ripple, FTX Varlıklarını Satın Alacak mı? CEO Açıkladı!

Önde gelen borsa FTX’in çöküşü kripto para dünyasında yankı bulmaya devam ediyor. Birkaç farklı kuruluş FTX’e yardım etme teklifinde bulunsa da net bir çözüm bulunamadı. Justin Sun’ın çözüm için FTX hareket ettiği iddiası şu an en güçlü çözümlerden birisi olarak biliniyor. Ancak gelen haberlere göre Ripple da anlaşmaları değerlendirmek isteyenler arasında.

Ripple, sorunlarla boğuşan  kripto borsası FTX’in belirli varlıklarını satın almakla ilgileniyor.

The Sunday Times ile konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, iflas başvurusu öncesi Sam Bankman-Fried ile görüştüğünü onayladı.

“SBF ile görüşmemizin ilk kısmı likiditeye ihtiyaçları olup olmadığıyla ilgiliydi. Belki bir şekilde anlaşabilir ve satın alımlar yoluyla bunu çözebiliriz. Bunlardan bazılarını ondan satın alır mıydık? Bunun kesinlikle masada olduğunu düşünüyorum.”

FTX yöneticisi bilindiği üzere Binance’le de benzeri bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede birtakım farklı detaylar olduğu düşünülse de asıl amaç krizi hızlıca çözmek üzerineydi. Binance CEO’sune göre SBF, görüşme esnasında çaresiz durumdaydı. Ancak bu anlaşma iptal edildi.

Brad Garlinghouse’a göre anlaşma yolu aslında gerçekleştirilmesi zor olan bir yolu temsil ediyor.

“Şimdi ABD’deki iflas süreciyle, bire bir olduğundan çok farklı olacak.O şeylere bakmayacağız demiyorum, bakacağımızdan eminim.Ancak işlem yapması daha zor bir yol.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu aşamada ABD ile Bahamalar arasında bir yetki anlaşmazlığı yaşanıyor olabilirBahamalar merkezli şirket, Kasım ayının başında ABD’de Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından yakın zamanda yayınlanan bir açıklamada,”FDM’nin [FTX Digital Markets Ltd.] ABD Bölüm 11 İflas işlemlerine taraf olduğu Komisyonun anlayışına uygun değil” yorumu geldi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.