Ripple Fiyat Tahmini: XRP 2,55 Doları Hedefliyor

Geçtiğimiz günlerde zaferlerine bir yenisini daha ekleyen Ripple (XRP) değerinde hızlı bir artış yakaladı. Bu artış fiyatı kısa sürede %300’ün üzerine taşımayı başardı.  Gün içerisinde yerel zirvesine ulaşan varlık 1,95 dolara kadar yükseldi ve 2 doları teste çıktı. Ancak 1,90 direncini kıramaması fiyatı bir miktar geri çekmeye zorladı.

Ripple zaferi henüz bitmiş değil. Teknik göstergeler bu artışın devamlılığını istiyor. Artışın bir miktar geri çekilmiş olması fiyatın yeni sıçramasında tramplen etkisi gösterecektir. Ayının baskısını henüz görmüyoruz. Bu da bu sıçrayışın gelmesi umudunu arttırıyor. Kısa bir düzeltme aralığı fiyatı 1,618 uzatma seviyesinin kırılmasıyla sonraki uzatmaya yani 2,55 dolara kadar götürecektir.

Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD Binance

Artan trafik ve talepler düzeltme sonrası rekor seviyeleri test etmeye zorlayacaktır. MACD ve RSI verilerinde geri çekilme sinyal verme eğiliminde. Bu geri çekilme tasfiye ile birlikte bir süre devam edebilir ve konsolide olabilir. Ancak sıçrama bekleyişi hala sürüyor.

Sonuç

Fiyat düzeltmesi bu artışlarla beraber beklenebilir. Ancak doygunluğa ulaşıp ulaşmadığını görmek için hareket takip edilmeli. Fiyatın geri çekilmeyi sürdürmesi 1,51 dolar desteğine kadar devam etmesi beklentisini arttırır. Bu seviyeye kadar geçen süre bir miktar uzayabilir ancak takip eden yeni bir tepe noktası piki fiyatı yeni bir ralliye sürükleyecektir. Tersine geri çekilme öncesi fiyat artışları, tekrar 1,90 dolar direncinin kırılmasıyla devamlılık gösterecektir. 2 dolar seviyesinin aşılması 2,23 dolara kadar devam edebilir. Bu nedenle önümüzdeki 12 saat takip edilmelidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.