Eylül 11, 2023

Ripple Fiyat Tahmini: Altcoin’i Neler Bekliyor, Bu Fiyat Hereketi Yatırımcılara Umut Verdi!


Son güncellenme : 11.09.2023 - 16:09

Ripple ‘ın kazançlarının çoğunu kaybettiği bir düşüş döneminin ardından, kripto para biriminin bir toparlanma yaşayabileceğine dair işaretler var. Şu anda piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olan XRP, 100eyes Crypto Scanner tarafından yapılan bir kripto uyarısına göre, saatlik grafiğinde bir RSI Boğa Ayrışması yaşadı. En son CoinGecko’ya göre XRP, 26 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle %0,7 artışla yaklaşık 0,496 dolardan işlem gördü.

Yükseliş ve Düşüş Sapmaları

Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş sapması, RSI artarken bir varlığın fiyatı düştüğünde meydana gelir bu da genellikle yukarı doğru bir fiyat hareketi potansiyeline işaret eder. Bu sapma, genel olarak düşüş eğilimli bir piyasa duyarlılığının ortasında token’ın değer kaybettiğine tanık olan XRP yatırımcıları için bir umut ışığı olarak geliyor.

ripple altcoin fiyat verisi

Bazı trader’lar bunu güçlü bir alım sinyali olarak görebilir. Ancak şüpheciler sapmaların yanıltıcı olabileceğini ve dikkatli olunması gerektiğini düşünebilir. Ayrıca, genel piyasa koşullarının yanı sıra yaklaşan yasal ve düzenleyici gelişmeler de XRP‘nin yörüngesini etkileyebilir.

Ripple, Temmuz ayında SEC ile girdiği mahkeme mücadelesinden zaferle çıkmış olsa da, piyasa başlangıçtaki coşkusunu koruyamadı. Altcoin‘nin fiyatı, dönüm noktası niteliğindeki kararın etkisiyle 20 Temmuz’da yılın en yüksek seviyesi olan 83 sente yükseldi.

Ancak son verilere göre token, zafer sonrası kazançlarının neredeyse tamamını kaybederek 50 cent seviyesinin altında işlem görmeye başladı. Bu gerileme, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı önemli zafer de dahil olmak üzere kripto sektöründeki diğer olumlu yasal gelişmelere rağmen gerçekleşti. Ayı hissiyatı, aksi takdirde güçlü temeller tarafından desteklenen varlıkları etkiliyor gibi görünüyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP için yapılan Google aramaları da son zamanlarda ciddi bir düşüş yaşadı. Bu da kripto para birimine çok az ilgi olduğu anlamına geliyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?