Eylül 21, 2023

Ripple Fiyat Analizi: Altcoin Bu Direnci Kırdıktan Sonra Yükselebilir, İşte Kritik Seviyeler!


Ripple 0,60 doları geri kazanmayı hedefliyor ancak önde gelen kripto analisti EGRAG, varlığın bu seviyeye yükselmesinin 0,55 dolarlık direncin kırılmasına bağlı olduğuna inanıyor.

EGRAG bunu, varlığın birkaç aylık düşüş trendinin üzerine çıkmasının ardından XRP’nin fiyat hareketlerinin yakın tarihli bir analizinde açıkladı. En son görüşler, analistin XRP’nin yükselişini engelleyen iki azalan trend çizgisine dikkat çektiği önceki bir gönderisine dayanıyor.

Ripple‘ın DTL A’daki Pozisyonu

Üç gün önce EGRAG, XRP’nin Azalan Trend Çizgisi A’nın (DTL A) üzerinde yükselmek için test ettiğini vurguladı. Ona göre, XRP dirençle karşılaşır ve DTL A’nın daha da altına düşerse, 0,43 dolarla en düşük seviyelere inebilir.

Bununla birlikte, XRP DTL A’nın üzerine başarıyla çıkarsa, EGRAG varlığın Fibonacci seviyesini 0,382’de yansıtan 0,59 dolar eşiğine yükselebileceğini öne sürdü.

EGRAG’ın ilk analizinin ardından XRP, 18-20 Eylül tarihleri arasında %5,72’lik bir artışla üç büyük gün içi kazanç kaydetti. Bu etkileyici yükseliş, XRP’nin bu ay ilk kez 0,52 dolar fiyat bölgesini geri aldığını gördü.

XRP 0,55 Dolarda Dirençle Karşılaşabilir

EGRAG’ın son analizi, XRP’nin son mütevazı rallisinin varlığın DTL A’nın üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu doğruladı. DTL A’nın üzerindeki kırılmanın XRP için çok önemli bir değişim olduğunu ve varlığın fiyatında daha etkileyici bir ralli sinyali verdiğini kabul etti.

Ancak, bu sürekli rallinin ortasında, XRP’nin 0,55 dolarda şiddetli bir dirençle karşılaşacağı konusunda uyardı. XRP 0,55 dolar seviyesini en son 20 Ağustos’ta 0,5582 dolara yükseldiğinde görmüştü. Bununla birlikte, varlık ertesi gün 0,50 dolara düştüğünü gören seviyede dirence tanık oldu.

EGRAG, 0,60 dolarlık noktayı geri kazanmanın anahtarının 0,55 doların ıslahı olduğuna inanıyor. XRP’nin 0,55 dolarlık direncin üzerine çıkması ve bunu desteğe dönüştürmesi halinde, 0,382 dolarlık Fibonacci seviyesine dayanan 0,60 dolarlık bir fırlatma rampası olarak kullanabilir.

Analistin XRP için uzun vadeli projeksiyonu, varlığın sonunda grafikteki ikinci trend çizgisi olan Azalan Trend Çizgisi B’ye (DTL B) yükselmesini beklediği için yükseliş eğilimini koruyor.

Daha önceki analizinde EGRAG, XRP’nin DTL B’de 0,65 – 0,67 dolar bölgesinin üzerine çıkabileceğini belirtti. Bu gerçekleştiğinde, 1 dolara yükselme yolunu açabilir. XRP, son 24 saat içinde %0,72 düşüşle 0,5103 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?