Ripple Durmak Bilmiyor: Dev Ulusal Banka İle Ortaklık Kurdu!

0
574

Ripple, en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankas ile yeni bir ortaklık kurdu.

Mısır’daki yerel haber sitesi Youm7’de paylaşılan bir habere göre; Ripple, Mısır’ın en köklü bankası olarak gösterilen Mısır Ulusal Bankası ile bir işbirliğine imza attı. Bu anlaşma sayesinde Mısır Ulusal Bankası, ülkede Blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu.

Söz konusu işbirliği ile Mısır Ulusal Bankası RippleNet’in üyeleri arasında katılmış oldu. RippleNet’i diğer üyeleri gibi Mısır Ulusal Bankasıda artık normalden çok daha hızlı ve ucuz bir maliyetle işlem yapabilecek.

Mısır Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Dalia El-Baz konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve RippleNet’in halihazırda zaten 300 civarında finans kurumu/banka tarafından kullanıldığını ve RippleNet’in gelecekte katlanarak büyüyeceğine inandığını belirtti.

RippleNet, dünya çapında her bölgeden 300’den fazla finans şirketini içinde barındıran bir ödeme ağı. Her geçen günde bünyesine önemli isimleri dahil etmeye devam ediyor. Bu ortaklıklar sayesinde de RippleNet daha fazla kullanıcı tarafından tanınır hale geliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın