Ripple Durmak Bilmiyor: Dev Ulusal Banka İle Ortaklık Kurdu!

Ripple, en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankas ile yeni bir ortaklık kurdu.

Mısır’daki yerel haber sitesi Youm7’de paylaşılan bir habere göre; Ripple, Mısır’ın en köklü bankası olarak gösterilen Mısır Ulusal Bankası ile bir işbirliğine imza attı. Bu anlaşma sayesinde Mısır Ulusal Bankası, ülkede Blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu.

Söz konusu işbirliği ile Mısır Ulusal Bankası RippleNet’in üyeleri arasında katılmış oldu. RippleNet’i diğer üyeleri gibi Mısır Ulusal Bankasıda artık normalden çok daha hızlı ve ucuz bir maliyetle işlem yapabilecek.

Mısır Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Dalia El-Baz konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve RippleNet’in halihazırda zaten 300 civarında finans kurumu/banka tarafından kullanıldığını ve RippleNet’in gelecekte katlanarak büyüyeceğine inandığını belirtti.

RippleNet, dünya çapında her bölgeden 300’den fazla finans şirketini içinde barındıran bir ödeme ağı. Her geçen günde bünyesine önemli isimleri dahil etmeye devam ediyor. Bu ortaklıklar sayesinde de RippleNet daha fazla kullanıcı tarafından tanınır hale geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.