Ripple Dev Banka İle Ortaklık Yapacak

Bank Of America Ripple Teknolojisini Keşfedebilir 

Kuşkusuz Ripple destekçilerini heyecanlandıracak bir hareketle, Bank of America (BofA), Ripple’ın dağıtılmış muhasebe teknolojisine dayanan uluslararası bir yerleşim sistemini açıklayan bir patent başvurusu yaptı.

Bank of America, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci bankacılık kurumudur ve ülkedeki tüm mevduatların yaklaşık yüzde 11’ini oluşturmaktadır. Ripple Labs, yakın zamanda, geleneksel finans kurumları tarafından kullanılmak üzere tasarlanan xRapid ve xCurrent ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle, dünya çapındaki büyük bankalarla faaliyetlerini genişletmeye başlamıştır. 

Duyuru, Tayland’daki Siam Ticaret Bankası’nın Ripple teknolojisini benimsemeyi planladığını reddettiği geçen aydan sonra şüphecilikle karşılanabilir. Bununla birlikte Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, BoA ile işbirliğine dair söylentileri ortadan kaldıracak hiçbir şey yapmadı. 

Bank of America, son iki yılda 50’den fazla kripto para birimi ve blockchain ile ilgili patenti verdiği bildirilen DLT’ye yabancı değil. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, banka, şubeler ve cihazlar arasındaki iletişim ve izleme sorunlarını çözecek DLT tabanlı bir ATM’nin geliştirilmesi planıyla gündemde yer almıştı. 

Ripple, bankaların şu anda uluslararası yerleşimler yapmak için kullandıkları eski SWIFT sisteminin varisi olarak uzun zamandır tanınıyor. SWIFT (Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği) neredeyse yarım asırdan beridir var ve kullanımıyla ilgili uzun bekleme süreleri için sık sık eleştirilmekte. Bununla birlikte, DLT teknolojisinin rekabeti ile karşı karşıya olan SWIFT, sistemlerini geliştirmeye başladı. 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.