Ripple Davasının Bir Sonraki Duruşması Ne Zaman Gerçekleşecek? İşte Davaya Dair Son Gelişmeler

0

Güncel bir gelişme olarak SEC, XRP sahiplerini herhangi bir ikincil yatırımcı aleyhinde dava olmamasına rağmen devlet kurumuna karşı bir “haçlı seferi” başlatmakla suçluyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP token sahiplerini Ripple aleyhindeki işlemlere müdahale etmekten vazgeçmeleri konusunda uyardı. Düzenleyiciye göre, üçüncü bir tarafın müdahalesi yasal süreci geciktirecek ve ek kaynak gerektirecektir.

SEC, XRP yatırımcıları eylemlerinin onları ikincil piyasadaki bazı yatırımcılara karşı zorlayıcı önlemler uygulamaya zorladığını iddia ediyor.

“Talepte bulunanlar esas olarak SEC’i ikincil piyasa XRP yatırımcılarına karşı bir yaptırım eylemi başlatmaya zorlamaya çalışıyor.” 

Bilindiği üzere XRP destekçileri davaya üçüncü bir taraf olarak katılma talebinde bulunmuştu. SEC daha öncede, davaya müdahalenin uygunsuz olduğunu belirtmişti. Düzenleyici ayrıca, yatırımcıların davanın esasına ilişkin yeni argümanlar sunmadıklarını da kaydetti. SEC’e göre, XRP sahipleri düzenleyici kuruma karşı bir “haçlı seferi” başlattı ve onları temsil eden hukuk firması Deaton Hukuk Bürosu’nun kurucusu John Deaton, sadece kendi çıkarı için çalışıyor:

“Deaton, bu çabalar sayesinde Twitter’daki popülaritesinin arttığını fark etti. Bu nedenle, mahkeme emri alma girişimlerinden vazgeçti ve SEC’e karşı olası bir toplu davaya katılmak isteyen kişileri aramaya başladı.”

SEC’in web sitesine göre, Ripple davasındaki bir sonraki kapalı duruşma 6 Mayıs 2021’de gerçekleşecek. Toplantı, yasal taleplerin ve idari davaların başlatılması veya çözülmesi ile ilgili konuları ele alacak.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın