Ocak 24, 2024

Ripple Davasında Yeni Gelişme: SEC Baskıyı Arttırmaya Devam Ediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mali belgelerin ve şikayet sonrası XRP satış sözleşmelerinin üretimini zorlamayı da içeren yeni bir önergeyle Ripple şirketine karşı sürdürdüğü davada baskıyı arttırdı. SEC Salı günü, davalının önergesine yaptığı itiraza bir yanıt verdi.

SEC tarafından yakın zamanda yapılan bir başvuruda, New York Güney Bölgesi Yargıcı Sarah Netburn’den Ripple’ın 2022 ve 2023 yıllarına ait denetlenmiş mali tablolarının yanı sıra çalışan olmayan taraflara yapılan XRP satışlarına ilişkin tüm dava sonrası sözleşmeleri açıklamasını talep etmişti.

SEC’in bu baskısı ve yasal talebi, söz konusu belgelerin uygun çözüm yollarının belirlenmesi için kritik öneme sahip olduğu argümanına dayanıyor ve Ripple’ın son mali faaliyetlerinin ve satış sözleşmelerinin davayla ilgili olduğunu vurguluyor.

SEC, şirketn bu talebin zamansız olduğu yönündeki iddialarını reddederek, devam eden satışların ve mali sağlığın potansiyel ihlallerin değerlendirilmesinde ve çözümlerin oluşturulmasında çok önemli olduğu konusunda ısrar ediyor.

Ripple Şirketi Karşı Tutum Benimsemeye Devam Ediyor

Ripple, taleplerin hem zamansız hem de davayla ilgisiz olduğunu savunarak SEC‘in talebine şiddetle karşı çıkmaya devam ediyor.

Şirket, SEC’in ilk keşif aşamasında bu bilgileri talep etmek için yeterli fırsata sahip olduğunu ileri sürmekte ve Komisyonu uygun bir gerekçe olmaksızın davanın yeni bir aşamasını başlatmaya çalışmakla suçlamakta. Ripple ayrıca, SEC tarafından talep edilen, özellikle şikayet sonrası satışları ve mali durumu ile ilgili bilgilerin, mahkemenin çözüm yollarına ilişkin kararını etkilemediğini iddia ediyor.

Ripple, SEC’in yaklaşımının potansiyel olarak davanın uzun ve gereksiz bir şekilde yeniden görülmesine yol açabileceğini, yargı sürecini kesintiye uğratabileceğini ve ilgili tüm taraflara gereksiz yükler getirebileceğini vurgulamaktadır.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?