Aralık 19, 2022

Ripple Davasında Şok: Avukat İstifa Etti!

Ripple ile SEC arasında devam eden davada karara sayılı günler kala sıcak bir gelişme yaşandı. Ripple Labs Inc. ve CEO’yu temsil eden avukat Nicole Tatz, davadan çekilmeyi talep etti.

Nicole Tatz, ABD’deki Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP firmasından istifa etmek için başvuruda bulundu. Nitekim firma, diğer avukatların “Bradley Garlinghouse’un kayıt danışmanı olmaya devam edeceklerini” belirtti.

Tatz, Cuma günü sunduğu ayrı bir mahkeme belgesinde, 31 Aralık itibariyle davayla bağlantısının kesileceğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimizz üzere SEC, Ripple ve yetkililerine 1,38 milyar dolar değerinde ‘kayıtsız gayrimenkul olarak’ XRP sattığı iddiasıyla dava açtı. SEC, Ripple İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen ve Garlinghouse’u eş sanıklar olarak adlandırdı.

Açıklamaya rağmen, Ripple geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Santiment’e göre, XRP geliştirme faaliyeti 9 Aralık’ta en düşük seviyesini kaydetti. Geliştirme faaliyeti ise bu düşük seviyenin ardından yükselmeye başladı.

Nitekim GitHub cephesinde yaşanan geliştirme faliyetleri XRP fiyatında karşılık bulmadı. Büyük cepheli yatırımcılar ise tuttukları varlıkları arttırmayı tercih etmiyor gibi görünmüyor.

Ripple haberleri

Santiment’e göre, ağ büyümesinde önemli bir düşüş yaşandı. XRP’nin ağ büyümesi 1045 olarak ölçüldü. Bu seviye, kullanıcı alımında ve çekişinde bir düşüşe işaret ediyordu. Ancak düşüşün Charles Hoskinson’ın açıklamasından önce başladığı göz önüne alındığında, sorumlunun o olduğunu iddia etmek yanlış olacaktır.

Haber hazırlanırken XRP fiyatı 0,3403 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?