Ripple Davasında Anlaşma Mümkün Mü? Ünlü Avukat Değerlendirdi

0
Ripple Davasında Anlaşma Mümkün Mü? Ünlü Avukat Değerlendirdi

Ripple davasında 70.000’den fazla XRP yatırımcısını temsil eden avukat John Deaton, davanın bir anlaşmayla mı yoksa bir özet kararla mı sonuçlanacağını belirleyecek iki olası senaryo ortaya koydu.

SEC tarafından Aralık 2020’de San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme firması Ripple’a açılan davanın Mart 2023’e kadar sona ereceği tahmin ediliyor. Ancak birçok kripto uzmanı olası bir çözüm öngörüyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Avukat John Deaton, bir uzlaşma olasılığını ve XRP davasında bir anlaşmanın dikkate alınabilmesi için ne olması gerektiğini vurguladı. Ünlü avukat davada uzlaşmaya yol açabilecek iki faktörden bahsetti. Deaton’a göre, davanın çözümü ilk olarak, SEC’in William Hinman’ın konuşma taslaklarını, düzenlemelerini, e-postalarını ve yorumlarını yayınlamasına bağlı.

E-postaları ve taslakları teslim etmenin yanı sıra, anlaşmayı kolaylaştırabilecek başka bir olayın, SEC’in LBRY davasında aleyhte bir karar alması olduğunu söyledi. Meydana gelen bu olaylardan biri veya her ikisi, geniş çapta duyurulan Ripple vakasında bir anlaşmayı kolaylaştırabilir.

LBRY Davası

2021’de SEC, şirketin çok sayıda yatırımcıya “LBRY Kredisi” sattığında kayıt dışı menkul kıymetler sunduğunu iddia ederek LBRY Inc.’e karşı bir şikayette bulundu. LBRY davası, SEC’in Ripple Labs’e açtığı davadan önce karara bağlanabilir; bu nedenle, mahkemenin LBRY davasındaki bulgularına Ripple davasında atıfta bulunulabilir.

Hinman Belgeleri ve XRP Davası

Ripple davasının merkezinde, 2018’den eski SEC yetkilisi William Hinman’ın ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını belirten bir konuşması yer alıyor. Ripple yetkilileri ayrıca, SEC’in gizli tutmak istediği belgelerin, SEC’in konumunu baltalayacağını düşünüyor. Bu belgeler SEC’teki üst düzey yetkilileri arasında XRP’yi bir menkul kıymet olarak etiketleyip etiketlememe konusundaki anlaşmazlığı ortaya koyabilir.

Verilecek kararlara göre 2022’ye kalan birkaç ay davada kilit nokta olabilir. Avukat Jeremy Hogan, en muhtemel uzlaşma zaman aralığının şu andan itibaren Kasım ayının sonuna kadar olduğunu tahmin ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın