Ripple Davası: Mahkeme, Ripple’ın SEC Personelinin E-postalarını Aramasını Yasakladı

0

Mahkeme, SEC’in Bitcoin, XRP ve Ethereum hakkındaki gayri resmi personel iletişimlerini yayınlamak zorunda olmadığını doğruladı.

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun çalışanlarının e-postaları gibi kişisel yazışmalarını yayınlamak zorunda olmadığını belirterek daha önceki kararını doğruladı:

“SEC’in e-postalar gibi gayri resmi kurum içi iletişimleri yayınlamasına gerek yoktur ve bu tür iletişimlerin aranması veya günlüğe kaydedilmesi gerekmez.”

Daha önce de bildirdiğimiz üzere SEC, Ripple’ın personelin kişisel cihazlarında arama yapmasını yasaklayacak bir emir çıkarmaya çalışıyordu.

SEC, 21 Nisan tarihli mektubunda, şirketin, mahkemenin 6 Nisan tarihli kararının ötesine geçen ve kendisini taciz etmekle ithaf ettiği “rastgele ve alakasız” iletişimler talep ettiğini iddia etmişti. Ripple’ın talep ettiği belgeler arasında, özellikle eski SEC Başkanı Jay Clayton’dan e-postaları vardı:

“SEC çalışanlarının veya SEC’in; Bitcoin, Ether veya XRP hakkındaki yorumlarını veya görüşlerini pazara ifade etmek için kişisel e-posta hesaplarını veya cihazlarını kullanmaları gerektiğine inanmak için hiçbir neden yoktur.”

SEC, Dahili Bildiriler Üretmelidir

Aynı zamanda yargıç, SEC’in Bitcoin, Ethereum ve XRP’den bahseden resmi pozisyon belgeleri ve dahili bildiriler üretmesi gerektiğine karar verdi. Bu da düzenleyiciye geçici bir yasal başarısızlık sağladı.

Ayrıca SEC’in yabancı meslektaşları ve piyasa katılımcıları ile dış iletişimlerini de teslim etmesi gerekmektedir.

Netburn’un, SEC’in yabancı düzenleyicilere Mutabakat Muhtırası (MoU) talepleri gönderip gönderemeyeceğiyle ilgili kararı ise henüz açıklanmış değil.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın