Ripple Davacıları, Ripple’ın SEC ile Konuşmalarının Ortaya Çıkarılmasını İstiyor!

XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı için Ripple Labs’a karşı açılan ve çok uzun süredir devam eden eski bir toplu davayla ilgili dün yeni bir gelişme yaşandı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde görülen davanın, baş davacı Bradley Sostack ve dava Kasım 2018’den beri beklemede. Davacılar XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmasını istiyor.

XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamak amacıyla, baş davacı Sostack, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile iletişim kurduğu Ocak 2015’ten itibaren tüm belgelerin yayınlanması için bir talepte bulundu. Sostack’in avukatı  mahkemeye yeni bir belge sunup, Ripple ve SEC arasındaki konuşmaları görmek istediklerini belirtti. Talep, geçmiş yerleşim yerlerinden gelen iletişimlerin yanı sıra e-postalar, kısa mesajlar veya diğer anlık mesajlaşma şeklindeki tüm belgeleri içeriyor. Ripple, SEC ile iletişimin alakasız olduğunu iddia ederken, Sostack mahkemeden şirketi belgeleri vermeye zorlamasını istiyor. Mahkemeye sunulan talepte, SEC ve Ripple arasındaki e-postaların çok önemli olduğu çünkü Sostack’in davasıyla aynı sorunu ele aldıkları belirtiliyor.

Bradley Sostack, 1-16 Ocak 2018 tarihleri arasında 307 bin 700 dolar’lık Bitcoin ve USDT satıp 128 bin 978 tane XRP satın aldı. Yatırımcı, bunları 9-17 Ocak 2018 tarihleri arasında toplamda 189 bin 600 dolar’lık Bitcoin ve USDT karşılığında sattı. Açılan davada, yatırımcının 118 bin 100 dolar zararda olduğu belirtildi. Sostack Ripple’ın yaptığı reklamlar yüzünden XRP aldığını, bu reklamlarda kullanılan ifadelerin asılsız olduğunu, şirketin aslında yatırımcıları dolandırdığını ve kendisinin de bu yüzden zarar ettiğini iddia ediyor.

Önergeyle ilgili mahkeme duruşması 25 Mart 2021’de yapılacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.