Eylül 16, 2023

Ripple CTO’sundan “Yasal Netlik” Açıklası: Yalnızca BTC ve XRP Uygun!


Ripple CTO’su David Schwartz, XRP ve Bitcoin’in düzenleyici netliğe sahip tek dijital varlıklar olduğunu belirten açıklamasıyla dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Yargıç Torres’in 14 Temmuz’da SEC v. Ripple davası için merakla beklenen özet kararı açıkladığını hatırlayın. Kararda her iki tarafın da kısmi bir zafer elde etmesi dikkat çekti.

Mahkeme, Ripple’ın kurumsal yatırımcılara XRP satışının menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğine karar verirken, programatik satışlarının ve token’ın diğer dağıtımlarının yatırım sözleşmeleri olmadığını tespit etti. Ayrıca Yargıç Torres, varlığın kendi başına bir menkul kıymet olmadığını da beyan etti.

SEC’e göre Bitcoin, merkezi olmayan yapısı nedeniyle menkul kıymet yasalarının dışında yer alıyor. Dahası, BTC sahipleri Bitcoin geliştiricilerinin çabalarına güvenerek kazanç elde etmeyi beklememektedir.

XRP Token, Mahkeme Tarafından da Onaylandı

Ripple için SEC davası her zaman XRP için netlik elde etmekle alakalı bir durumdu. İlginç bir şekilde Ripple, Yargıç Torres’in XRP’yi menkul kıymet olmayan bir varlık olarak ilan etmesinin ardından bu isteği de tamamlandı.

Ancak söz konusu dava yaklaşık üç yıldır devam ediyor ve şirket bu dava için 100 milyon dolardan fazla para harcadığını belirtti.Davayı savunmak için harcanan fonların yanı sıra, Mastercard da dahil olmak üzere çok sayıda ABD merkezli işletme Ripple ile ortaklıklarını sona erdirdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?