Mart 23, 2024

Ripple CTO’sundan Otomatik Piyasa Yapıcılarlarla İlgili Kritik Uyarı: “Risklere Karşı Dikkatli Olun”!

Ripple ‘ın XRP’si, defterinde Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) özelliğini tanıtarak kripto para dünyasında önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor.

Bu gelişmeyle birlikte, Ripple’ın Baş Teknik Sorumlusu (CTO) David Schwartz, kripto kullanıcılarını Otomatik Piyasa Yapıcılarına (AMM’ler) fon yatırırken olası riskler konusunda uyararak X platformuna yöneldi.

Uyarı!!!

Schwartz, yakın zamanda attığı bir tweette, yatırımın gerçek boyutundan daha büyük fonlara sahip olmayan AMM’lerdeki tek taraflı mevduatlarla ilişkili risklerin altını çizdi.

Ayrıca, Schwartz, bu tür holdinglerin sisteme yatırılan fonlarda genellikle depolama aracı tarafından sağlanan bir “kayma” ile ilişkilendirilebilecek kayıplara neden olabileceğini ifade etti.

Schwartz ayrıca, AMM’lere yatırım yapmadan önce kullanıcıların kayıp riskinin yüksek olduğunu vurguladı. Ancak, bu tür olayların nadir olmaması gerektiğini, çünkü bu fırsatların kaçırılmaması gerektiğini belirtti.

Bu tür durumlarda, kullanıcılar havuzda bulunmayan bir varlık tek taraflı olarak yerleştirerek yatırımlarının karşılığını alabilirler.

En Güvenli Yaklaşım

Ripple’ın CTO’su Schwartz, kullanıcıların güvenliklerini ön planda tutmalarını belirtti. Ek olarak önemli düşüşlerle karşılaştıklarında alternatif depolama yöntemlerini kullanmalarını önerdi. Ayrıca, AMM’lerin alınıp satılmasını ve her iki varlığa da eşit miktarda yatırım yapılmasını tavsiye etti.

Genel olarak, Schwartz, makul derecede likit bir AMM’deki tek taraflı mevduatların güvenli olması gerektiğini belirtti. AMM havuzlarının büyümesi ve daha fazla işlem görmesiyle birlikte, Schwartz risklerin azalacağı görüşünde. Ayrıca, havuzların zamanla daha yüksek likidite ile dengeleyeceğini bekliyor.

Schwartz’ın uyarıları, kripto para kullanıcılarına AMM ücretlerini ve bakiyelerini dikkatlice değerlendirmeden önce yatırım yapmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?