Ocak 16, 2024

Ripple CTO’su, 15 Milyar Dolarlık XRP Transferinin Ardındaki Gizemi Açıkladı: İşte Yaşananlar!


Ripple CTO’su David Schwartz, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP token’ını içeren yakın tarihli bir olayı ele aldı. Sorun, Schwartz’ın yanıltıcı olduğunu açıkladığı, yaklaşık 15 milyar dolar değerinde XRP’nin anormal derecede büyük bir işleminin rapor edilmesiyle başladı. Gerçekte 25,6 milyar XRP içeren işlemin sadece birkaç sent değerinde olduğu ortaya çıktı. Schwartz, Bitfinex’i ve CTO’su Paolo Ardoino’yu, aslında bir hack girişimini etkili bir şekilde etkisiz hale getirdikleri için övdü.

Schwartz’ın Açıklaması

Schwartz bu fırsatı XRP Ledger’ın işlevselliğinin ayrıntılarına girmek, özellikle de bu olayın merkezinde yer alan Kısmi Ödemeler özelliğine değinmek için kullandı. Olayın XRP Ledger’daki herhangi bir kusur ya da güvenlik açığından kaynaklanmadığını kesin bir dille ifade etti. Bunun yerine, doğru kullanıldığında Kısmi Ödemeler özelliğinin faydasını ve güvenliğini vurguladı.

Karmaşık finansal işlemler için tasarlanan bu özellik, gönderilebilecek maksimum miktarın belirlenmesine olanak tanıyarak alıcıların beklenenden daha azını alarak aldatılmamasını sağlıyor. Schwartz, olası sorunların önlenmesinde etkili olan bu özelliği doğru bir şekilde kullandıkları için Bitfinex’i övdü. XRPL’nin Uygun Ödemeler özelliğini kullanan tüm kurumlar ve uygulamalar için uygun yapılandırma ve entegrasyonun önemini vurgulayarak, kullanıcıları güvenli entegrasyon konusunda rehberlik için resmi XRPL web sitesine yönlendirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin dolaşımdaki arzının neredeyse yarısını oluşturan işlemin büyüklüğü yoğun spekülasyonlara ve kafa karışıklığına yol açtı. Aralarında Scott Melker ve Adam Cochran’ın da bulunduğu kripto topluluğu içindeki sesler, böylesine büyük bir transferin meşruiyetini ve güvenlik sonuçlarını sorguladı.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Azalin

    Bro adamdaki sekle bak bu kimseye para kazandirirmi ya yeni cikan tum yatirimlar 5$ usdune cikdi bu dolandirici oldu yerde sayiyor dolarin yukselmesi sebebiyle fiat artiyor yoksa kendi bi cikis yapti yok🤣

    Cevap Yazın