Ripple Çok Önemli Bir Süreçte Dubai Merkezini Açtı!

Blockchain şirketi Ripple; Birleşik Arap Emirlikleri’nin WAM haber ajansının 7 Kasım tarihli raporuna göre, Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ni (DIFC) bölgesel genel merkezini yönetmesi için seçti.

FinTech Firması

DIFC; MENA bölgesinde, İngilizce hukuk sistemi ile bağımsız bir yargı alanı olarak faaliyet gösteren önemli bir finans merkezidir. Bu yabancı mülkiyete herhangi bir kısıtlama getirmeyen bir ekonomik bölge olarak bilinir.

Eşsiz düzenleyici ortamı sebebiyle DIFC halihazırda 100’den fazla fintech firmasını kaydetmiştir. Aynı zamanda DIFC FinTech Hive hızlandırıcı programına, bugüne kadar 400’den fazla girişimci başvurdu.

“Ripple, bu yıl DIFC’ye yapılan en heyecan verici istemci eklentilerinden biri. Finans endüstrisindeki yenilikleri için küresel olarak iyi bir şekilde kabul edilebilirler. Bu sebeple, finansın geleceğini yönlendirme vizyonumuz göz önüne alındığı zaman DIFC içim mükemmel bir ortak ve müşteridir. Birlikte Dubai, BAE ve bölgede Blockchain kullanımını ilerletecek ve Emirates Blockchain Stratejisi 2021’i hızlandıracağız.”

Ripple’ın Küresel Genel Merkezi İçin Aday mı Çıkıyor?

Geçen Ay Ripple, düşman bir düzenleyici iklim nedeniyle küresel merkezini ABD’nin dışına taşıma planını duyurdu.

ABD tarafından bildirildiği üzere; Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Singapur ve Birleşik Krallık ile birlikte olası destinasyonların kısa listesinde yer aldı.

San Francisco merkezli şirket, petrol zengini Orta Doğu ülkelerinde güçlü bir varlığa sahipti. Aynı zamanda Ripple’ın Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta şunu vurguladı:

“Ripple, MENA bölgesinde zaten önemli bir müşteri tabanına sahip ve müşterilerimizle aynı yerde bulunma fırsatı DIFC’yi doğal bir seçim haline getirdi. Bölge ofisimiz, blok zincir tabanlı çözümlerimizi tanıtmak ve bölgede daha fazla Finans Kurumu ile bağlarımızı derinleştirmek için bir sıçrama tahtası görevi görecek.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.