Şubat 10, 2023

Ripple CEO’sundan Açıklama: Gelişmeler Enerji Verici!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto para sektörünü çevreleyen küresel düzenleyici gelişmelere ilişkin görüşlerini ifade etmek üzere geçtiğimiz günlerde tweetler paylaştı.

Bir dizi tweet atan CEO, son gelişmeleri “enerji verici” olarak nitelendirdi. Çeşitli ülkeler tarafından sektöre netlik ve yön verme konusunda atılan olumlu adımların altını çizdi.

Garlinghouse tweetinde, “ABD’de olanlardan bir an için geri adım atarak sadece son birkaç hafta içinde, olumlu yönünde ilerleyen küresel düzenleyici gelişmelerin sayısı enerji verici!” dedi. Teknolojiye yönelik yaklaşımıyla bilinen Dubai, kripto piyasası katılımcıları için uyum standartları, reklam, ihraç ve daha fazlası gibi alanları kapsayan kapsamlı bir dizi teknolojiden bağımsız kural kitabı yayınlayarak duruşunu belirledi.

Avustralya Hazinesi de kripto para birimleri için lisanslama ve saklama reformu yapmak ve tüketicinin korunmasını iyileştirmek için adımlar atıyor. Hazine kısa süre önce bir token haritalama istişaresi yayınladı. Mevcut çerçeveleri güncellemeden önce kamu girdisi arıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Birleşik Krallık’ta hükümet, inovasyon ve finansal istikrarı dengeleyen net bir çerçeve oluşturma niyetini ortaya koydu.

Birleşik Krallık HMT’nin son istişaresi, hükümet tarafından daha önce belirtildiği gibi, ülkenin küresel bir kripto merkezi olma arayışında olumlu bir adımdır.

Öte yandan Güney Kore, güvenlik token’ları ve ödeme token’ları arasında ayrım yapmak ve bunların ayrı ayrı nasıl yönetileceğini belirlemek için kılavuzlar yayınladı. Finansal Hizmetler Komisyonu, neyin güvenlik belirteci ve ödeme belirteci olarak kabul edileceği konusunda netlik sağladı. Garlinghouse tweetlerinde “Ortak noktalara dikkat edin. Bu düzenleyiciler liderlik sağlıyor ve ABD’de umutsuzca kaçırdığımız işi yapıyorlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ripple gibi şirketlerin büyüdüğü yer burası!” diye ekledi.

Bu olumlu düzenleyici görünüm kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı. Sektördeki büyüme ve yeniliği artırma potansiyeline sahip. Dünya genelinde daha fazla ülke kripto konusundaki tutumunu netleştirdikçe ve büyüme için elverişli koşullar yarattıkça, kripto piyasasının giderek daha yaygın hale gelmesi muhtemel.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?