Ripple CEO’su XRP Davasıyla İlgili Konuştu! Süreç Nasıl İlerliyor?

0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC ile yasal davasında “iyi ilerleme” kaydettiğini söyledi. Ripple patronu, davanın gelecek yıl sonuçlanmasını bekliyor.İşte detaylar.

CEO Brad Garlinghouse, CNBC’ye verdiği demeçte, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında önemli bir ilerleme kaydettiğini söyledi. Ona göre, dava gelecek yıl kadar erken bir sürede çözülebilir.

Geçen yılın sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketi 1.3 milyar dolar değerinde kayıt dışı bir menkul kıymet satışı ile suçlayarak Ripple’a dava açtı. Kurum, XRP’nin menkul kıymet kategorisine ait olduğunu iddia ediyor.

Brad Garlinghouse CNBC’e verdiği röportajda, Ripple’ın davada büyük adımlar attığını açıkladı. Garlinghouse, davanın gelecek yıl sonuçlanmasını beklediğini söyledi ve ekledi:

“SEC ile olan yavaş davaya rağmen, iyi bir ilerleme görüyoruz. Yargıç, bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını fark ederek önemli sorular soruyor. Verilecek herhangi bir kararın tüm kripto para endüstrisi için geniş etkileri olacaktır.”  

Ünlü CEO ayrıca, kripto varlık düzenlemesini geliştirmede öncü olan ülkeleri de sıraladı: Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Singapur ve İsviçre. Bu ay, Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para birimlerini yasaklamayacağını söyledi.

Garlinghouse’a göre, henüz dijital varlık endüstrisi için mevzuat kabul etmeyen veya buna yasak getiren diğer ülkeler bu ülkeleri örnek almalı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın