Ripple CEO’su, Şirketin Halka Açılma Planlarından Bahsetti

Ripple hali hazırda halka açılmayı planlarını açıklamıştı, ancak kripto dünyası için dönüm noktası olma potansiyeline sahip bir dava gecikmeye neden oluyor. CEO Brad Garlinghouse da Consensus 2021’de Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, Çarşamba günü CoinDesk’in Consensus 2021 etkinliğinde, ilk olarak 2020’nin başlarında yayınlanan halka arz planlarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yaptırım eylemi çözülene kadar beklemesi gerekeceğini söyledi.

Garlinghouse, CoinDesk’in küresel politika ve düzenlemeden sorumlu genel yayın yönetmeni Nikhilesh De’ye:

“Ripple’ın bir noktada halka açık bir şirket olma olasılığı çok yüksek. Bir SEC davasının ortasındayız, biliyorsunuz ve öncelikle bunu halletmemiz gerekiyor.”

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs’ı, markasıyla yakından ilişkili olan XRP token’ını kullanarak  devam etmekte olan kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirmekle suçlamıştı. Ripple, ABD’li bir yargıçtan SEC’in Bitcoin ve Ether’in; XRP gibi menkul kıymet değil ancak emtia olduğu sonucuna nasıl vardığını açıklamasını istedi.

Garlinghouse, “İyi haber şu ki, mahkeme Ripple’ın önergesini onayladı,” dedi. “Son iki ila üç yılda istediğimiz tek şey yasal düzenlemelerdeki netlikti, bu yüzden bunun bir ilerleme olduğunu düşünüyorum.”

XRP – SEC

Garlinghouse, SEC davası tehdidinin Ripple Labs’ın; hızlı, sınır ötesi ödemeleri sağlama misyonunu yerine getirmek için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarla işbirliği yapmasına engel olmadığını söyledi.

Garlinghouse, “Aslında Amerika Birleşik Devletleri, XRP’yi menkul kıymet olarak gören dünyadaki tek ülkedir, çalıştığımız diğer tüm ülkeler onu bir para birimi olarak görüyorlar” yorumunda bulundu.

Ripple’ın bu yıl 20’den fazla sözleşme imzaladığını ve Güneydoğu Asya’nın güçlü bir büyüme kaydettiğini de sözlerine ekledi.

Ancak Garlinghouse, bu yıl ABD merkezli para transferi devi MoneyGram ile ilişkisini “durdurduğunda” şirketin büyük bir darbe aldığını kabul etti.

“MoneyGram ve Ripple, ODL [İsteğe Bağlı Likidite] işlemlerinde birkaç milyar doları temsil eden önemli bir ilişkiye sahipti. Düzenleyici netlik elde etme umuduyla bu ortaklığı askıya aldık.”

Garlinghouse, mahkemenin kararı ne olursa olsun, SEC davasının daha geniş yankı uyandıracağını savundu.

“Bu, Ripple’dan daha fazlasıyla ilgili. Sadece XRP’den çok daha fazlası. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisi için geniş kapsamlı etkileri olacak.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.