Ocak 20, 2023

Ripple CEO’su Dava Hakkında Konuştu: Kararımız Kesin!

CEO Brad Garlinghouse, Ripple şirketine ait XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden dava hakkında konuştu. CEO, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir uzlaşmaya varacağını düşünmediğini belirtti.

Garlinghouse, CNBC’ye verdiği bir röportajda davaya ilişkin birtakım detaylar açıkladı. Garlinghouse, anlaşmanın ancak SEC’in XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını açıklaması halinde gerçekleşebileceğini ifade etti.

“Sorun, Gary Gensler yönetimindeki SEC’in tüm kriptoların bir menkul kıymet olduğu görüşünü dile getirmiş olmasıdır. Ripple’ın anlaşmaya varmasının tek yolu, ki bunu en başından beri söylüyorum, anlaşmaya varmamızın tek yolu XRP’nin ileriye dönük olarak bir menkul kıymet olmadığının açıklığa kavuşturulmasıdır…

Uzlaşma için Venn diyagramı sanırım sıfır ve sonunda kararı yargıca bırakacağız gibi görünüyor” şeklinde ifade etti.

CEO, SEC’in ödeme şirketine karşı açtığı davaya ilişkin kararın bu yıl içinde verilebileceğinin sinyallerini verdi.

“Yargıçtan kesinlikle 2023 yılında bir karar bekliyoruz. Ancak yargıcın kararını ne zaman vereceği konusunda herhangi bir bilgimiz bulunmuyor. Önümüzdeki tek haneli aylarda davanın sonuçlanacağı konusunda iyimserim.” şeklinde belirtti.

Garlinghouse’a göre Ripple, SEC’in şirkete karşı açtığı davada tüm kripto piyasası için mücadele ediyor.

“Bu dava hem kripto para piyasası için hem de Ripple için çok önemli. Tüm sektör için önemli. Bence verdiğimiz mücadele gerçekten de bazı açılardan tüm sektör içindi.” şeklinde ifade etti.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?