Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin Tutmayacağını Söyledi – İşte Nedeni

0

Ripple Labs’in CEO’su, meme coin Dogecoin‘i tutmayacağını açıkladı ve bu kararın arkasındaki nedeni özetledi.

CNBC ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Brad Garlinghouse, DOGE’nin kripto para piyasaları için iyi bir oyuncu olduğuna inanmadığını ve DOGE’nin enflasyonist dinamiklerini birincil sorun olarak gösterdiğini belirtti.

“Dogecoin’in kripto piyasasi için iyi olduğuna gerçekten ikna olmadım, sanırım bu mesele biraz tartışmalı olacak. Şaka olsun diye inşa edildi, daha sonra Elon Musk gibi bazı yüksel profilli insanların yardımıyla biraz ivme kazandı.

Dogecoin’in kendisinde, onu tutmak konusunda isteksizliğe neden olacak bazı enflasyonist dinamikler var.”

Enflasyonun ABD’de son yılların en yüksek seviyesinde olduğunu belirten Garlinghouse, yerleşik enflasyonist mekanizmalara sahip varlıkların iyi performans göstereceğinden şüphe duyduğunu ve tüketicilerin kıtlıkları nedeniyle değerli yatırımlar arayışında olduğunu vurguladı.

“On yıllardır görmediğimiz enflasyonu görüyoruz. İnsanlar şişecek olan ve bu değer kaybına yol açabilecek bir ‘itibari para birimini’ elinde tutmaktan endişe duyduklarında, yine aynı enflasyonist dinamiğe sahip varlıkları elinde tutmak istemeyeceklerdir.”

DOGE’nin dolaşımda olabilecek maksimum arzı olmamasına rağmen, üretimi yılda beş milyar yeni DOGE ile sınırlandırılmış durumda.

DOGE, 30 günün en yüksek seviyesi olan 0.299 dolaran %24 düşüşle 0.226 dolardan ile işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın